פרויקט אביב – הקבוצה נותנת

Bookmark and Share
02 אפריל, 2014 |

'פרויקט אביב' – יומיים של התנדבות ועבודה בקהילה. השנה – בשיתוף ובחסות בנק מזרחי טפחות."מילה טובה, כמוה כיום אביב"

                                    (פתגם רוסי)

 

בכל שנה, אנו יוצאות יחד כקבוצה ל'פרויקט אביב' – יומיים של התנדבות ועבודה בקהילה. אולי זו פריחת האביב ואולי אלה הניקיונות של פסח אבל הפרויקט הזה מגיע תמיד בזמן! בנות צהלי מתארגנות מראש, בודקות מי והיכן צריך עזרה, מתכננות לו"זים ואחראיות על ביצוע מושלם.

 

– פרויקט אביב התקיים השנה בשיתוף ובחסות בנק מזרחי טפחות

 

התחלנו בגוש עציון. שדרה ארוכה של גפנים הייתה זקוקה לדישון רציני ואנו הפשלנו שרוולים ומילאנו דליים. עבודה פיזית קשה, לא נכחיש. אבל ברגע שעלינו על הפטנט ועשינו שרשרת אנושית ארוכה שמעבירה דליים מלאים ומחזירה דליים ריקים גילינו את הכוח שלנו כקבוצה והתמלאנו בכוחות ובשמחה.

 

dli

 

התחנה הבאה הייתה יבנה. שם תכננו להשתתף בחלוקת 'קמחא דפסחא' לנזקקים. כמה הצטערנו לגלות שהגענו מאוחר מדי ושכל החבילות כבר חולקו. "אז מה אנחנו עושות עכשיו?" שאלנו בעצב והבטנו סביב. האיזור כולו היה מלא בלכלוך ובלאגן, קרטונים הרוסים ומוצרי מזון שנקרעו העידו שהיה כאן משהו גדול וחשוב. הבטנו אחת על השנייה ואז על מנהלי המקום שהחלו לנקות ולארגן ומייד הבנו – נתינה לא נמדדת רק במחוות המסודרות והיפות, עבודה שחורה וסידור 'הבלאגן שאחרי' הם לא פחות חשובים. וכך מצאנו את עצמנו מפשילות שרוולים והופכות את 'המזבלה' לשטח מצוחצח כבתחילה. 'קמחא דפסחא' כמו שלא חווינו מעולם!

 

kimha

 

כמה שעות שינה בלילה קצר, ואנו כבר בדרכינו לאופקים. שם אנו חוברות לאנשים מדהימים שמוצאים זמן ביומיום עמוס העבודה והטרדות להתנדבות קהילתית (מעורר השראה לחלוטין!). יחד איתם אנו מקימות 'גינה קהילתית' – ניכוש עשבים, בניית אמפיתיאטרון מבוץ ויצירת מבוך של שיחים. השמש קופחת מעלינו והזיעה מתחילה להעיק – אז עוברת במקום ילדה קטנה ומתלהבת מהגינה. "למי אתן בונות את כל זה?" היא שואלת. "בשבילך" אנו עונות לה בפשטות. "באמת?" היא שואלת ועיניה נוצצות. ובאותו רגע ממש אנו מבינות את כוחה של נתינה ושל קהילה.

 

bots

 

(אגב, לחבר'ה מקורס הטיס שהיו שם לפנינו ולא הצליחו לבנות את הערסלים – תבואו פעם, נלמד אתכם כמה דברים… )

 

1115959_10152456736849305_163176978_o

 

התחנה האחרונה היא נתיבות. שם אנו נכנסות לכמה בתים ומסייעות בניקיון ועזרה. להיכנס לבית של מישהו אחר זה בעצם לחזור לבית שלנו ולמצוא נקודות השקה או שוני. יותר משעזרנו, גילינו נקודות מבט חדשות וסדרי עדיפויות שונים משהכרנו. אבל בעיקר למדנו כמה זה חזק לדעת לבקש עזרה כשצריך, וכמה זה אמיץ לדעת לקבל.

 

avot1

 

את פרויקט אביב חתמנו בבית אבות מקסים שדייריו הזקנים קיבלו אותנו בחום ובאהבה. הם היו צריכים עזרה בסיוד של כמה קירות ואנחנו עשינו זאת בשמחה ואף הוספנו כמה איורים שישדרגו את האווירה. בפנים מלאות צבע נפרדנו לשלום מבית האבות לא לפני שקיבלנו הכרת טובה מהאחראית במשך 10 דקות מלאות שבח וברכה – "קבוצה שנותנת מכל הלב ולא מתוך גרירת רגליים – שתזכו תמיד להיות בצד הנותן!".

 

avot2

 

זהו. נכנסנו ל'פרויקט אביב' בצורה אחת ויצאנו משודרגות לחלוטין. גילינו שהכוח שלנו כקבוצה – אין דבר שיכול לעמוד מולו. עברנו את החוויה הכי מלמדת והכי קשה – לעיתים זו הייתה כמעט עבדות מצרים אבל שתמיד תמיד לקחה למקום רגשי וטוב, ושמילאה אותנו בחדווה ושמחה של שיתוף.

 

קטנה לפיזור: קיבלנו יותר משנתנו או תרמנו יותר משאמרנו?

 

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח