מחזור ט' – מכתב פתיחה

Bookmark and Share
16 ספטמבר, 2014 |

"שנה גדולה ומדהימה עומדת בפתח, היא תהיה שונה מהדמיון שיש לך כרגע, אך כל הטוב שיכול להיות בה תלוי בכל רגע נתון בבחירה שתעשי כדי לממש את ההזדמנות הזאת". מכתב פתיחה למחזור החדשמחזור ט', ברוכות הבאות למכינת צהלי!

 

שנה גדולה ומדהימה עומדת בפתח, שנה בה תגיעי בע"ה למקומות הטובים ביותר שבך והגבוהים ביותר – מבחינה אישית, חברתית ותורנית. בסופו של דבר, היא תהיה שונה מהדמיון שיש לך כרגע, אך כל הטוב שיכול להיות בה תלוי בכל רגע נתון בבחירה שתעשי כדי לממש את ההזדמנות הזאת.

 

ובמילותיו היפות של ויקטור פרנקל:

"תמיד יהיו הזדמנויות לבחירה. יום יום, שעה שעה. את נקראת לחתוך הכרעות, שקובעות אם תיכנעי או לא תיכנעי לכוחות שמאיימים לשלול ממך את חירותך הפנימית, הכרעות שקובעות אם תהיי או לא תהיי כדור בפני הנסיבות…  חיים פעילים מזמנים לאדם אפשרות להגשים ערכים בחיי יצירה…  חיים פירושם בסופו של דבר נטילת אחריות על קיום התפקידים שהחיים מעמידים בלי הרף לפני כל יחיד ויחיד. תפקידים אלה – פשר החיים, שונים בכל אדם ואדם ובכל רגע ורגע, שום מצב אינו חוזר על עצמו וכל מצב מחייב תשובה משלו. יש והמצב שבו נתון אדם תובע ממנו לקבוע את גורלו בפעולה…"  (מתוך "האדם מחפש משמעות" בשינויים קלים)

 

ניהול עצמי –OUT, ניהול העצמי – IN

אנו מציעות לכן לחבור אלינו לחיפוש אחר חירות אמיתית. כזו שמשמעותה היכולת לנהל את עצמי בתוך עולם מורכב ומאתגר. חירות לא נקנית ברגע. וגם לא על ידי אחרים. חירות נקנית ביזע ובבירור של האפשרויות העומדות בפני ועל ידי החלטה פנימית המודעת למחיר של בחירותיי. במכינה תוכלי ללמוד איך לנהל את העצמי. כיצד להיות המנהלת של העצמי, בבחירות, במטלות, בלקיחת האחריות.

המטרה בהתנהלות שבה אתן לומדות ומתנסות בניהול העצמי היא לצייד אתכן בכלים שבגוף ושברוח ושבדעת, כדי שתמשכנה להתנהל עם מי שאתן גם כאשר התפאורה של חייכן משתנה.

 

ברוכה הבאה!

כחניכה במכינה את מצטרפת לקהילת צהלי, קהילה החיה ופועלת לפי ערכים ועקרונות מוגדרים. קבוצה שנוכחים בה התמיכה ולא הביקורת, האהבה ולא הקנאה והתחרות, הידידות והדיבור הישיר ולא הצביעות והרכילות.

 

"דרך אמונה בחרתי…"

דרכנו דרך אמונה. ודרך זו במכינה מתבטאת בשלושה מעגלים מובילים, שהם גם מצפן פנימי וגם מגדלור : קדושת האדם, קדושת הזמן וקדושת המקום. ושלא נתבלבל, אין מדובר בדברים שבשמים שאין לנו נגיעה בהם, להפך.

אם נדע להזכיר לעצמנו תמיד שהאדם שלצדנו נברא בצלם, שהזמן שלנו הוא מתנה אלוקית אך עם שעון מתקתק ושכל מקום בו אנו נמצאות הוא לא רק מרחב פיזי אלא מעצב גם את המרחב נפשי שלנו,  אם רק נדע זאת, לא נשכח אף פעם שגם אנו נבראנו בצלם אלוקים. וקדושה תלווה את חיינו.

אנו במכינה מכוונות גבוה. לנשום אויר פסגות שבין שמיים וארץ. אנחנו מאמינות בך שיש לך את היכולת להגיע הכי גבוה שאפשר בכל המישורים, ונעזור לך לבחור בכך.

 

בהצלחה לכולנו!

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח