תהליך קבלה

כמו כל דבר בצה"ל, גם תהליך הקבלה אלינו נחלק ל-3 חלקים:

 

שלב ראשון – יום פתוח

אי אפשר להבין את רוח צהלי מבלי לבלות במכינה ולהכיר אותה מבפנים. זו הסיבה שבשלב ראשון נדרשת התייצבות ליום פתוח. היום הפתוח כולל שיחה עם מיכל נגן ראש המכינה, פגישות אישיות עם בנות המכינה, שיעור לדוגמא, מפגש עם חיילות בוגרות צהלי, ארוחת צהריים וסיור במתחם המכינה.

 

שלב שני – גיבושון

לצהלי מתקבלות רק חמישים חניכות בכל שנתון. אין מדובר בקובץ אקראי של בנות אלא בקבוצה מגובשת. משפחה. כדי שנוכל למיין ולבחור את הבנות שהכי מתאימות לצהלי, אנו עורכות יום מיונים – גיבושון. הגיבושון כולל ראיון אישי מעמיק, מילוי שאלון שפותח על ידינו ודינמיקה קבוצתית.

            *ליום זה חשוב להביא: 2 תמונות פספורט וסנדוויץ' לארוחת צהריים

 

שלב שלישי – הכרעה

לאחר סיום הגיבושונים נערך בצהלי דיון אודות כל אחת מהבנות, ולבסוף מתגבשת הנבחרת שלנו לשנת הלימודים הבאה. את התשובה הרשמית אודות קבלה או אי קבלה לצהלי תקבלו בדואר.

 

 

– בנוסף לתהליך הקבלה הרשמי, מומלץ מאוד להגיע גם ליום לימודים רגיל כדי לחוות את החוויה המלאה של יום במכינה. יש צורך לתאם זאת מראש מול המזכירות בטלפון 08-8616222

 

 

את מועדי הימים הפתוחים והגיבושונים תמצאו בפרטי הרשמה.

 

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
אי אפשר להבין את רוח צהלי מבלי לבלות במכינה ולהכיר אותה מבפנים.
פייסבוק
יוטיוב

איך צריך להתייחס לעוברי עבירה? / הרב אילעאי עופרן

יש 2 סוגים של עבריינים - לתיאבון ולהכעיס. מה יותר חמור? שיעור מס' 5 בסדרה זו של הרב אילעאי עופרן במכינת צהלי - על מצוות שבין אדם לחבירו. *שירו של יהודה עמיחי המוזכר בשיעור: אל מלא רחמים, אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו. אני, שקטפתי פרחים בהר והסתכלתי אל כל העמקים, אני, שהבאתי גוויות מן הגבעות, יודע לספר שהעולם ריק מרחמים. אני שהייתי מלך המלח ליד הים, שעמדתי בלי החלטה מול חלוני, שספרתי צעדי מלאכים, שלבי הרים משקלות כאב בתחרויות הנוראות. אני שמשתמש רק בחלק קטן מן המילים במלון. אני, שמוכרח לפתור חידות בעל כורחי, יודע כי אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו.