מכינה או מדרשה?

החלטת להקדיש שנת הכנה לפני הגיוס – החלטה נבונה!

אבל האם לבחור במכינה או במדרשה?

 

ובכן, ההבדל קשור גם לאופי השירות שלך בצבא וגם לדרך בה את רוצה להתכונן לקראתו. הנה תיאור קצר על שתי האופציות ובסופו שאלות הכוונה לבחירה מוצלחת. בהצלחה!

 

מדרשה

המדרשות הוקמו כמקבילה נשית לישיבות ההסדר. הבנות מגוייסות במסגרת הנחל, והן ישובצו בצבא כגרעין של חיילות דתיות בתפקידים מוגדרים מראש.

בשנת המדרשה לומדים רק לימודי קודש ובד"כ יושם דגש ניכר על לימודי גמרא (סדר הכנה בכל בוקר, ושיעורים אחרי צהריים). במדרשה שמה כל בת דגש על התהליך הלימודי שלה עצמה, ללא חיי קבוצה וללא מחוייבות לקבוצה. כך שאם את מכירה את עצמך ויודעת שאת רוצה להתקדם בשנה הזאת בלימוד, להגיע לתפקיד טוב ולהתגייס עם חברותייך – מדרשה היא קרוב לודאי המקום שבו תבחרי.  המדרשות משלבות בדרך כלל את תקופת השירות בצבא עם תקופה של חזרה ללימוד במדרשה עצמה, ובזמן השירות בצבא מתקיים מפגש אחת לשבועיים כאשר מורה מהמדרשה מגיע/ה ללמוד עם החיילות.

המדרשות הקיימות היום הן מגוונות. הגדולות והמרכזיות שבהן הו מדרשות עין הנציב בעמק בית שאן, לינדנבאום (ברוריה) בירושלים, ומגדל עוז. מדרשות באר בירוחם ומתת בכרמיאל הן מדרשות עם דגש על עשייה חברתית והשתלבות בקהילה. יש מדרשה המשלבת לימוד בין חילונים ודתיים ומדרשה המאפשרת שילוב לימודי קודש עם הכשרה מקצועית. ועוד כהנה וכהנה.

 

מכינה

המכינות הקדם צבאיות הוקמו כדי לגבש מנהיגות עוצמתית וצעירה שתשנה את פני החברה הישראלית!

אי לכך נמצא כמה מאפיינים יחודיים בכל המכינות: החניכים מתגייסים לכלל הצבא ולא בתוך גרעין מגזרי, הלימודים כוללים הכנה לצבא והיכרות עם החברה הישראלית, בשנת ההכנה לצבא מושם דגש רב על חיי קבוצה ועל מיומנויות של קבלת החלטות וביצוע משימות בקבוצה, החניכים מקבלים משימות שמתרגלות אותם בניהול, ארגון, פיקוד והוראה.

יש היום בארץ עשרות מכינות קדם צבאיות מכל סוג מין וגודל. יש מכינות לבנים דתיים בלבד, ומכינה אחת לבנות דתיות בלבד (צהלי). שאר המכינות הן מעורבות בנים ובנות דתיים וחילוניים, יש מכינות לבנים ובנות דתיים, ויש מכינה לבנות דתיות ולחילוניות.

 

צהלי מתאימה לך אם את יודעת שאת בוחרת להתגייס לבד, ללא גרעין ורוצה להתכונן גם מתוך עבודה עמוקה על עולמך האמוני והדתי, להעמיק את התחייבותך לדרך התורה והמצוות, וגם להכיר את החברה הישראלית. כמו כן, להתכונן לצבא פיזית ונפשית, לחיות חיי קבוצה במסגרת של מחויבות ולהתנסות בתפקידים שיאפשרו לך לבחור את מקומך בצבא.

 

 315886_473723345999926_611986166_n

 

בחני את עצמך:

 

  • רוצה ללמוד שנה לפני שירות רק לימודי קודש?
  • רוצה להתגייס בגרעין יחד עם בנות דתיות?
  • מחפשת שנה לפני הצבא שבה המסגרת יותר פתוחה ומאפשרת?

בחרי לך מדרשה!

  

  • מחפשת שירות משמעותי בצבא אבל להתגייס עצמאית ללא גרעין?
  • רוצה שנת הכנה הכוללת לימודי קודש וגם היכרות עם החברה הישראלית?
  • רוצה שנה לפני שירות שיש בה התחייבות לחיי קבוצה?

בואי למכינה!

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
רוצה שנת הכנה הכוללת לימודי קודש וגם היכרות עם החברה הישראלית?
פייסבוק
יוטיוב

אם צהליות היו כנות