ברוכה הבאה!

החלטת  להיות חיילת דתייה? איך את מתכוננת למשימה?

השירות הצבאי לבת דתייה אינו קל: המסגרת חילונית, החברה מאתגרת, צריך ידע הלכתי ומערכתי רב כדי לדעת על מה להקפיד ואת מי לשאול, וצריך מיומנויות חברתיות גבוהות כדי לדעת איך להיות מיוחדת במינך וגם  להישאר אחת מהקבוצה.
אנחנו בצהלי מאמינות ששירות מוצלח מתחיל בהכנה טובה. חיילות שמגיעות לצבא עם בסיס חזק של זהות דתית- נשית פנימית, מצליחות לעמוד באתגרים הרבים שלפניהן.
להיות יראת שמיים, להקפיד במצוות, לקבוע עיתים לתורה ולבצע משימות בכל תפקיד בצבא – זה האתגר שלך, זאת המשימה שלנו.
רגע לפני הזינוק אל מסלול החיים, דקה לפני שאת יוצאת מעולם מוגן וברור אל מציאות מורכבת ומגוונת, תני לעצמך הזדמנות חד פעמית לחוויה משנה חיים. בצהלי, המכינה הקדם צבאית לבנות דתיות על שם תמר אריאל, תוכלי לא רק להתכונן לקראת שירות צבאי משמעותי, אלא גם לקבל כלים והכוונה שישמשו אותך בהמשך חייך בכל מקום אליו תגיעי.

 

עש תמר

 

בצהלי:

תגבשי את זהותך הדתית דרך לימודי תורה וגמרא, הלכה, חסידות, אמונה ותפילה.
צוות המורים בבית המדרש שלנו יכוון אותך לפתח את עולמך הדתי על ידי שאילת שאלות ועידוד מחשבה עצמאית.
תקבלי אחריות דרך מטלות ותפקידים שונים. תלמדי על כוחותיך מתוך התנסות בקבלת החלטות, וניהול זמן, אנשים ותקציב.
תזכי לליווי אישי של צוות המכינה מתוך תמיכה וחיזוק הכוחות המיוחדים שלך.
תחיי בקבוצה ותשתתפי בדיונים ובהכרעות משותפות. החיים המשותפים יובילו אותך לעבודת מידות על סבלנות, נתינה, עין טובה והתחשבות.
תיפתחי לחברה הישראלית 
בסדרות ובהתנדבות, תוך היכרות מקרוב עם פניה הרבים, ועם תמונות העולם השונות ולעתים מנוגדות המרכיבות אותה.

הצוות שלנו יסייע לך לבחור בצבא תפקיד שמתאים לך ולהתכונן היטב לקראת שירות צבאי משמעותי של בת דתית המשרתת לא כחלק מגרעין, אלא כחלוצה היוצאת לפני המחנה.

 

אנחנו בצהלי מאמינות בך וביכולת שלך לבחור ולהאיר את הדרך שלך ושל הבאות אחרייך.
אנחנו נהיה אתך לאורך כל הדרך – וגם לאחריה – כדי שתוכלי להגיע הכי רחוק שאת יכולה.

 

מעוניינת להגיע ליום פתוח בצהלי וטרם נרשמת?

כל שעלייך לעשות, לשלוח סמס למספר 050-7960601 ובו לציין את שמך המלא, מקום מגורייך, ביהס ומספר פלאפון שלך ואנחנו נדאג לשלוח לך סמס חוזר ובו תאריכי הימים הפתוחים ולאיזו שלוחה עלייך להגיע.

מחכות לך!

צוות המכינה

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
אנחנו אתך כדי שתגיעי הכי מוכנה שאפשר!
פייסבוק
יוטיוב

איך צריך להתייחס לעוברי עבירה? / הרב אילעאי עופרן

יש 2 סוגים של עבריינים - לתיאבון ולהכעיס. מה יותר חמור? שיעור מס' 5 בסדרה זו של הרב אילעאי עופרן במכינת צהלי - על מצוות שבין אדם לחבירו. *שירו של יהודה עמיחי המוזכר בשיעור: אל מלא רחמים, אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו. אני, שקטפתי פרחים בהר והסתכלתי אל כל העמקים, אני, שהבאתי גוויות מן הגבעות, יודע לספר שהעולם ריק מרחמים. אני שהייתי מלך המלח ליד הים, שעמדתי בלי החלטה מול חלוני, שספרתי צעדי מלאכים, שלבי הרים משקלות כאב בתחרויות הנוראות. אני שמשתמש רק בחלק קטן מן המילים במלון. אני, שמוכרח לפתור חידות בעל כורחי, יודע כי אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו.