למה התגייסתי?

Bookmark and Share
20 ספטמבר, 2015 |

"למה התגייסתי אתם שואלים? אולי זו טעות אבל זו הבחירה שלי כל יום מחדש". בוגרת צהלי מפרסמת כאן חשבון נפש עמוק בעילום שם.למה התגייסתי אתם שואלים?
כי אני יכולה. כי זו זכות שהיא חובה. כי להגן על הבית במובן הכי יומ-יומי זאת הרגשה מופלאה.
התגייסתי לא כי אני חייבת, לא כי זה מגניב, לא בשביל הכסף או התהילה – התגייסתי כדי להיות חלק מעם ישראל. התגייסתי כדי להביא ניחוח אחר לצבא. התגייסתי כי אמרו לי שאני מסוגלת, והאמנתי. ואני עדיין מאמינה.
הצבא הוא שוחק, ומשביז, וקורע (בעיקר נפשית), כי לא להיות בבית כל שבת שניה זה קשה, ולראות את החבר ל24 שעות כל שבועיים (אם אנחנו לא בריתוק או בכלא או סתם התהפכו שבתות) זה קשה.
אבל מעבר לכל זה, הצבא נותן כל-כך הרבה. חברים שלא הייתי יכולה לפגוש בשום מקום אחר מלבד הצבא, אווירה וחוויות שרק מי שהיה בצבא יכול להבין, מושגים שכבר נהיו חלק משגרת היומ-יום שלי.
אני לא חושבת שהצבא מתאים לכולם, ולבנות הדתיות הוא מתאים עוד פחות, אני חושבת שייקח עוד זמן עד שהצבא יצליח להכיל בנות דתיות שיוכלו להשתלב במסגרת הגדולה מבלי לגרוע בערכים, בשפה ובתרבות שלהן…
ואולי זו טעות שהתגייסתי,
אבל זו טעות שאני עומדת מאחוריה כל בוקר שאני לובשת את המדים, זו טעות שאני עומדת מאחוריה כל פעם שצועקים לי "הי חיילת" או "צדיקה" או כשאחותי הקטנה רוצה שאני אקח אותה לגן… זו טעות שאני עומדת מאחוריה בלב שלם.
לפעמים אנחנו חייבים לעצור ממירוץ הזמן, ודווקא עכשיו, כשהגענו לחצי – לעצור שניה. להסתכל סביבינו. על האנשים שהכרנו, על ההשפעות שהשפענו ולטפוח לעצמינו על השכם. כי מגיע לנו. כמו לכל חייל במדינת ישראל.
למה התגייסתי אתם שואלים?
כי זו זכות שהיא חובה! וזו הזכות שאני בחרתי ובוחרת בה כל יום מחדש!

 

 

LETER

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח