כנראה שגם נבכה – מחזור ח' במכתב סיום

Bookmark and Share
22 יוני, 2014 |

" זהו, הגענו לסוף." דברי הפרידה של מחזור ח' שנאמרו על ידי יובל וטל בטקס הסיום"בוא תשחק איתי," הציע לו הנסיך הקטן. "כל כך עצוב לי…"

"אני לא יכול לשחק איתך," אמר השועל, "לא בִּיְּתוּ אותי."

"מה זה לְבַיֵּת?"

"זה משהו שהוזנח יותר מדי," אמר השועל. "' לְבַיֵּת' זה לקשור קשר.."

"לקשור קשר..?"

"כמובן," אמר השועל. "הבט! אתה רואה שם את שדות החיטה? אֵינִי אוכל לחם. אין לי כל צורך בחיטה. שדות החיטה אינם מזכירים לי כלום. וזה עצוב. אבל לך יש שער זהב. אז כמה נפלא יהיה אחרי שֶׁתְּבַיֵית אותי: החיטה, שצבעה כצבע הזהב, תזכיר לי אותך! ואוהב את קול הרוח בין השיבּוֹלים…"  .

"איך מבַיְּיתִים?" שאל הנסיך הקטן.

"יש להתאזר בסבלנות רבה," ענה השועל. "בהתחלה תֵּשֵב במרחק מה ממני, ככה, על העשב. אציץ בך מזווית העין ואתה תשתוק. הדיבור מוליד אי הבנות. אבל כל יום תוכל לשבת קצת יותר קרוב…"

וככה בִּיֵּית הנסיך הקטן את השועל, אבל שעת הפרידה קרבה:

"אוי!" אמר השועל…  "אני אבכה."

"אתה האשם," אמר הנסיך הקטן, "לא רציתי להרע לך, אבל בקשת שֶׁאֲבַיֵּת אותך…"

"ודאי שביקשתי," אמר השועל.

"אבל עכשיו אתה תבכה!" אמר הנסיך הקטן.

"ודאי שאבכה," אמר השועל.

"אז לא הרווחת מזה כלום!"

"הרווחתי," אמר השועל, "בגלל צבע החיטה."

  

משפחה מרובת ילדים

 

אז כמו בסיפור, כשהגענו לצהלי לא הכרנו, אולי קצת חששנו, ורק חיכינו להרגיש בבית. היום, עשרה חודשים אחרי, אנחנו יכולות להגיד שצהלי זה בית והפכנו למשפחה. אמנם משפחה מרובת ילדים אבל עם הזמן למדנו להסתדר. למדנו איך חולקים מקלחת עם עוד עשר בנות, איך מתחשבים בחברה שרוצה לישון אפילו אם אני רק התחלתי את הלילה. למדנו לפתור בעיות יחד ולקבל את זה שלא כולם בהכרח חושבים כמוני.

 

למדנו להקשיב וגם לשתף אפילו אם לא תמיד נח. למדנו שמחיר הירקות משתנה עם העונה ושאוכל שלא הורג- מחשל. "מורכבות זה לא פשרנות", "עובר לעשייתה" ו"לבחור את הגישה עם החורים שאיתם אפשר לישון בלילה", הם רק חלק מהביטויים שהפכו השנה שגורים בפינו. נחשפנו למגוון רחב של דעות, ספרים ורעיונות. הרב קוק, הרמב"ם, האדמו"ר מפיאסצ'נה וריה"ל הם כבר לא רק שמות בשבילנו. דברים שעשינו על טייס אוטומטי כבר לא מובנים לנו מאליהם. למדנו להטיל ספק ובעיקר שהלימוד הוא מסע של חיים שאינו מסתיים לעולם.

 

10355450_10152652468774305_8280591716221332329_o 

 

אינספור חוויות

 

הסדרות פיתחו אצלנו את החשיבה הביקורתית והעניקו לנו תוספת משמעותית לסל הערכים. למדנו להקשיב ולקבל את האחר גם אם דעותיו שונות משלי. בדואים, צ'רקסים, נוער גבעות ופליטים ניפצו סטיגמות והפכו לפנים ושמות.

 

פעם בשבוע שמנו את עצמינו בצד והשקענו זמן באחרים בהתנדבויות השונות. השנה גם זכינו להכיר את אנשי משואות יצחק שאירחו אותנו בלבביות אפילו שקצת הרעשנו להם בלילות.

 

נוסף על הכל, קיבלנו הכנה פיזית, נפשית ורוחנית לצבא. אנחנו מאמינות ומקוות שנגיע לצבא בשלות יותר, בוגרות יותר, ונמצה את שירותנו הצבאי בצורה הכי טובה שאפשר.

 

זהו, הגענו לסוף. זה עצוב, זה קשה וזה מפחיד. כנראה שגם נבכה. אבל כמו שאמר השועל לנסיך הקטן: הרווחנו בגלל צבע החיטה. כל מה שאמרנו לכם עכשיו ועוד אינספור חוויות יישארו איתנו בלב גם כשנהיה רחוקות.

 

 

אוהבות, מחזור ח' (:

 

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח