יש לנו בשורה / מיכל נגן

Bookmark and Share
07 דצמבר, 2015 |

מדברי הברכה של ראש המכינה – מיכל נגן בטקס חנוכת שלוחת עין צוריםנר תורה שהדליק מתתיהו כהן גדול עם כל אפסות כוחו, ולא היה לו להדליק אלא יום אחד בלבד, הנה הנר הזה האיר בדרך נס שמונה ימים, ובדרך נס הוא מאיר עד היום הזה בכל בתיהם של בני תורה…ומדוע תקנו חז"ל שמונת ימי חנוכה, בעוד שהנס היה רק שבעת ימים? לא היה להם שמן כי אם ליום אחד בלבד. ולמה הדליקו בכלל? איך לא נתיאשו לגמרי באמרם: הלא אין לנו שמן כי אם ליום אחד בלבד? לא נתיאשו! הדליקו! ואלמלא הדליקו, הרי גם נס לא נעשה להם! ומה שלא נתיאשו, ומה שהדליקו בלי כל סכויים טבעיים, וכי אין זה נס? ומי יודע, אם אין הנס הזה, הנס של הדלקת יום הראשון, הוא הנס הגדול ביותר? "הדלקה עושה מצוה!".

(ד"ר יצחק ברויאר – נחליאל – עמ' רפב)

 

 

מכינה קטנה זו שהקמנו לפני עשר שנים קטנה הייתה, ורק ח"י בנות למדו בה, וכמה קראוונים, ותקציבים לא היו, ותמיכה ממשלתית – לא הייתה – וכרוזים הוצאו כנגדנו וחרמות, והיו רבים שאמרו – למה לכם כל זאת?
ומכינה זו האירה בדרך נס שנה שלמה, ובדרך נס היא מאירה עד היום ואורה הולך וגדל בכל הארץ. ומי פלל ומי מלל שהשמן שלנו יספיק ליותר משנה אחת? אלא לשמונה ימים, לעשר שנים, למאות חניכות ולרוח שרק הולכת וגדלה. שכן כיום בכל האולפנות מוכר וידוע שמה, ומפקדי צהל מבקשים שחניכות צהלי יגיעו לשרת אצלם. ושלוחה אחת לא מספיקה כבר לתת מענה לכל החניכות המתדפקות על דלתנו – ואנו וזכים וחונכים שלוחה חדשה.
ומי יודע אם אין זהו הנס הוא הנס הגדול יותר – להאמין שיש לנו חזון גדול, שיש לנו בשורה של אמת – בשורה נשית של הכרת הטוב, של חיים של נתינה ושל קדושה, של מפגש ושל קבוצה.

 

 

ואני רוצה לברך אתכן נערות צהלי מופלאות שלי, ואותנו – שנדע תמיד להודות על כל החסד והאמת שעשה השם יתברך אתנו, כשאפשר לנו להקים דבר חדש בעם ישראל.  ולברך אתכן שתדענה לשמוח בכל הטוב הזה – שיש בידכן – לכוונן את הגידול והצמיחה של צהלי – למחוזות חדשים שטרם הכרנו – כי היכולת להתחדש בכל יום תמיד – מסומלת היא בחייו של עם עתיק ומתחדש כשלנו, והיא תפילתנו בכל יום ויום בקומנו בבוקר כשאנו מודים על יום חדש – והנה אתן – שותפות גם בדבר עתיק (צהלי בת עשר, וגם עם ישראל בן אלפים של שנים) וגם בדבר חדש (שלוחה חדשה, וזרם חדש בעולם היהודי של דתיות המתגייסות לצה"ל מתוך בית המדרש והשראתו.).

 
ונזכה כולנו לברך: "ואני ברוב חסדך אבוא ביתך, אשתחווה את היכל קודשך ביראתך".

 

 

 
חנוכת השלוחה

*

טקס חנוכת שלוחת עין צורים נערך בנר ראשון של חנוכה התשע"ו בלימוד ובריקוד בהשתתפות בנות וצוות המכינה, משפחת אריאל, חה"כ שולי מועלם, אנשי הקיבוצים עין צורים ומשואות יצחק וידידים אהובים רבים נוספים.

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח