5 טיפים: איך להגיע לתפקיד שהכי מתאים לך בצה"ל

Bookmark and Share
03 דצמבר, 2013 |

רוצה להגיע לתפקיד שהכי מתאים לך בצה"ל? קבלי 5 טיפים בדוקים!1. מודיעין מקדים:

מודיעין מקדים הוא הבסיס לכל פעולה מוצלחת. לכן חשוב שתשוחחי עם בנות שכבר עברו את התהליך ועם גורמים העומדים בקשר עם צה"ל ומכירים את התפקידים החדשים הנפתחים לאחרונה בפני בנות דתיות. מומלץ גם להיעזר ברשימת התפקידים המומלצים לבנות דתיות מטעם 'בת חיל' במיטב, אם תפקיד לא מופיע שם – יש לזה סיבה טובה. תוכלי להתייעץ עם בוגרות המכינה הקדם צבאית לבנות 'צהלי' – הן משובצות בכל התפקידים המומלצים, כקצינות מפקדות וחיילות.

 

2. מי שמשקיע – מרוויח:

התכונני היטב לראיון הקבלה ולמיונים. ככל שתשקיעי יותר בצו הראשון וביום המאה – כך ייקל עלייך להגיע לתפקיד הנכון. תרגלי מענה לשאלות, הכיני קטע הדרכה קצר וחשבי מראש על שאלות שאת צפויה להישאל.

 

3. מי שמאמין לא מפחד:

אל תגידי " אני בטוח לא אעבור את המיונים" או תפסלי תפקיד בגלל הפחד שמא לא תזכי בו. להיפך: הגיעי במצב רוח קרבי – תהיי הכי בעניינים, בולטת ובעלת ביטחון עצמי, חייכנית וזורמת שאפשר. בואי במצב רוח טוב. איך אומרים? תחשבי חיובי – יהיה חיובי.

 

4. בול פגיעה:

אל תחפשי תפקיד רק כי הוא נחשב ליוקרתי או מאתגר. תפקיד בצבא צריך להתאים לכישרונות המרכזיים שלך. מה שאת אוהבת לעשות נותן לך סיפוק, מזמן לך חוויות של הצלחה, ויוצר מציאות של הנאה תרומה והתקדמות. בנוסף, השיבוץ קובע הרבה מאופי העבודה בתפקיד שתבחרי. עלייך להבין היטב את המשמעויות של כל שיבוץ כדי שתדעי מה מתאים לך ומה לבקש.

 

5. קשה באימונים קל בקרב:

רוצה שיהיה לך קל בטירונות? תקפידי כבר מעכשיו להגיע בזמן, לדייק, לבצע משימות (בבית, בבית-ספר או בסניף) בצורה מלאה. תפתחי את היוזמתיות שלך ואת האחריות למשימה ולשותפייך. ועוד טיפ מדהים: 'הדבר הכי גדול בעולם הוא לעשות טובה למישהו אחר' – תחשבי על אחרים, תעשי בשביל אחרים – ולך עצמך יהיה יותר קל. בדוק.

 

mint-motel 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח