חיילת דתיה – איזה תפקיד מתאים לי?

Bookmark and Share
31 אוגוסט, 2014 |

לא כל מה שמתאים לך בחטיבה יתאים לך בגדוד. בררי, התייעצי, שתפי! – הנה כמה נקודות הכוונהאיזה תפקיד בצבא מתאים לי כחיילת דתיה?

כדי להשיב על השאלה הזאת את צריכה לדעת די הרבה בשני תחומים:

 

 1. מי את? מהם כוחותייך ובמה את טובה.
 2. מהם תחומי העשייה בצבא, ואיך נראים חיי היום יום של מי שמשרתת בכל תפקיד ותפקיד?

 רק שתי התשובות יחדיו יוכלו לסייע לך לבחור נכון!

 

 

לדוגמא –

יכול להיות שאת יודעת שאת טובה בקשרים עם אנשים, את אוהבת לדבר איתם והחברים בדרך כלל משתפים אותך בקשיים שלהם. את מארגנת טובה, אסרטיבית, ויכולה לעמוד בלחץ של משימות מרובות אתגרים – ולנוכח זה את מתעניינת בתפקיד משקית ת"ש. יש לך את הנתונים ואת יכולה לבקש את התפקיד – אז מה חסר?

חסר לך להבין כמה התפקיד הזה יכול להיות שונה אם את משרתת בחטיבה – שם את חלק מהסגל של הבסיס ויש מגורי בנות מסודרים ויש לך חיי חברה עם שאר הבנות. לעומת זאת אם את משובצת בגדוד – את חלק מחיי החברה של הלוחמים, את מהבנות היחידות שהבנים פוגשים, וזה מזמן איתו המון התמודדויות שקשורות לזמן הפנוי שלך שבכלל לא קשור לעבודה המקצועית שלך.

 

alz-1

 

הנה כמה נקודות שעלייך לקחת בחשבון לפני שאת נסגרת על תפקיד –

 1. יש לצבא רשימות תפקידים מומלצים לבנות דתיות. מדור 'בת חיל' במיטב מפרסם אותם ובודק אותם. זה משמעותי וכדאי לך להקשיב להמלצה שלהם. הם משקללים את הנתונים שציינו לעיל. שקלי את האפשרות אף להתגייס דרך מדור 'בת חיל' – היתרון בזה הוא שאת מסומנת במחשב של צה"ל ככזו ואז תזומני לימי העיון של הרבנות/אלומה, תשובצי ביחד עם בת נוספת וכו'.
 2. כל תפקיד שאת מתעניינת בו יש כבר חיילת דתיה שהיתה שם לפנייך. התייעצי! המדניות של 'אלומה' מכירות חיילות בכל התפקידים והן יכולות לתת לך שמות עם מספרי טלפון ואל תהססי להתקשר ולשאול. תשאלי גם על התפקיד וגם על חיי היום יום, על זמן פנוי, על מטבחון ואיך מסתדרים עם כשרות, תשאלי על בית הכנסת ועל היציאות והתורנויות בשבת. תשאלי על הקשיים ועל הדברים שממלאים את הלב בסיפוק.
 3. תיידעי את המפקדים שלך שאת דתייה ומה זה אומר: תפילות, שבת, צומות, כשרות. הם לא אמורים לנחש והם לא מכירים אורח חיים דתי. תבקשי שיתחשבו בך. ברוב המקרים יתחשבו וילכו לקראתך. וגם את – גלי גמישות ככל יכולתך. המטרה המשותפת היא שהשירות שלך יהיה משמעותי ומוצלח. המטרה שלך היא להישאר דתייה ולא לחפף בקיום מצוות. וזה אפשרי גם אם לא פשוט.
 4. בהגיעך לתפקיד – בררי מה השיבוצים שאליהם את יכולה להגיע אחרי הטירונות והקורס. מנסיוננו יש עדיפות לשירות בבסיסים ולא בשטח, בחטיבות ולא בגדודים. כמובן שזו הכללה, אבל היא נכונה ברוב המקרים. בקשי מסגל הקורס שלך להשתבץ בהתאם לבקשתך. ההנחיות של הצבא היום הן לשבץ בנות דתיות ביחד עם עוד  לפחות בת דתית אחת. וזה משמעותי בהתמודדויות שלך עם אתגרי החיים הדתיים במסגרת חילונית.
 5. צפי לתקופת הסתגלות. ובקשי עזרה – חברות, הורים מורים – את עוברת התמודדויות מאתגרות – אל תישארי עם זה לבד!

 

בהצלחה!

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
 • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
 • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
 • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
 • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
 • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
 • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח