זוהר סינגר – לעשות שיהיה קצת יותר טוב

Bookmark and Share
19 דצמבר, 2015 |

"מה בסך הכל אנשים רוצים פה? לעזור, לעשות שיהיה קצת יותר טוב." זוהר סינגר משלוחת משואות יצחק עונה לשאלות המדור 'אחת משלנו'הי זוהר!

:-)

 

זוהר סינגר

 

היכן גדלת?

קיבוץ מירב

 

איפה למדת?

אולפנית טבריה

 

מאיזו שלוחה את בצהלי?

שלוחת משואות יצחק

 

איך היה לך בסדרת צפון?
מה בסך הכל אנשים רוצים פה? לעזור, לעשות שיהיה קצת יותר טוב.
הפשטות הכנה שבצפון מסתכלת לנו בעיניים, והמרחבים הגדולים כאילו פורשים ידיים באמירה- "קחו":  קחו את הרצון האמיתי והמוחלט של חניכי המכינה הקדם צבאית הדרוזית בדלית אל כרמל, שרק רוצים לתת את כל כולם לטובת המדינה, ולשרת בצבא באופן הכי טוב שאפשר.
קחו את היד המושטת של נאיל זועבי, איש חינוך, ישראלי, ערבי, שסיפר לנו שהרוב הדומם במגזר שלו בסה"כ רוצה לחיות פה בשקט ובשלום, ולהיות אזרחים נאמנים ולהתנגד בכל תוקף לכל מעשה אלימות, כי בסופו של יום כולנו פשוט בני אדם.
קחו את ההקרבה למען המדינה שלמדנו מאסירי המחתרות במוזיאון כלא עכו, ואולי תחשבו קצת לבוא לגור שם, בגליל, בפריפריה, עם נוף לים ותחושה חזקה של שליחות ושצריך אותנו, כי אפשר להשפיע ולהפוך את האזור הזה לקצת יותר שלנו.
ותיקחו את המסירות של מתנדבי "השומר החדש", שבאים ביום ובלילה לשמור על אדמות ועל חקלאות ועל צדק, ומחדדים לנו את החשיבות של הקרבה לקרקע, ומכריחים אותנו לחשוב על למה, למה אנחנו כאן, בארץ הזאת, ולמה כאן ועכשיו.
והכאן ועכשיו האלה שצפים שוב בשיחה עם ראש מדרשת נטור, הרב אביה רוזן, שמדגיש בפנינו את גודל השעה שאנחנו חיים בה, ושעל כתפינו מוטלת האחריות להחליט מה תהיה הזהות של החברה שלנו, אחרי שהמדינה כבר עברה את שלב ההקמה וההתיישבות. ושכל החברה צריכה להיות שותפה להחלטה הזאת.
ותיקחו את החיוך, והמבט הישיר והבלתי מתפשר של הצוות החינוכי בתיכון "ברנקו וייס", שלא נותן לתלמידים שלו לוותר על שאיפות, ולימודים, והזדמנות, והמון תקווה.
ואנחנו, חניכות צהלי, מקשיבות, להוטות, עם חלומות על הצבא, מבינות ששורת המשימות שצריך לקחת בה חלק במדינה שלנו- רק מתחילה.

 

תודה זוהר! :-)

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח