זה לא נגמר, זה רק הסוף – שילוח הקן למחזור המסיים

Bookmark and Share
24 יוני, 2014 |

"כל שינוי של שלב בחיים היא הזדמנות יקרה לצמיחה". מיכל נגן במכתב סיום מחזור"הימים חולפים שנה עוברת אבל המנגינה לעד נשארת"

 

בנותיי יקירותיי, כמה מילים בעניין סיומים, בעניין השלב בו אתן נמצאות כרגע בחיים: שלב בו ההתקדמות היא עובדה. והיא תגיע בין אם תרצו בה, בין אם לאו. התקדמות חיצונית שהיא פתח ומבוא לקראת התקדמות פנימית.

כל שינוי של שלב בחיים היא הזדמנות יקרה לצמיחה: לארגן מחדש את החיים, את היום יום, את היעדים ואת המטרות שלנו. כמו ששבת היא הזדמנות, כמו שחגים. כמו שסוף.

 

לירון אזולאי

 

אולי בגלל זה אני אוהבת כ"כ את העבודה החינוכית במכינה. כי היא מהווה גם עבורי קשר עם היסוד המשתנה, המתגוון והפרוע של החיים – הרחק הרחק מחיי יום יום החוזרים על עצמם. המשחזרים את אותם המודלים שוב ושוב ושוב.

 

בואו למדנה איתי את – משנה יז בפרק ד, מסכת אבות:

הוּא הָיָה אוֹמֵר, יָפָה שָׁעָה אַחַת בִּתְשׁוּבָה וּמַעֲשִׂים טוֹבִים בָּעוֹלָם הַזֶּה, מִכָּל חַיֵּי הַעוֹלָם הַבָּא.

 

ולמה נאמר כך? מה יחוד יש בו בעולמנו שלא נמצא אותו בחיי העולם הבא? ואף לא במיתקו של גן עדן השמור לצדיקים?

בעולם הזה יש בידנו לעשות, יש בידנו לשנות, יש בידינו להתקדם. בעולם הבא הזמן הוא אין סופי, ללא שינוי וללא תמורה. העולם הזה הוא עולם המעשה – העולם הבא הוא עולם האמת.

במקומות רבים מצאנו כי העונש הנורא ביותר שיכול האדם לחוות הוא מצב בו לא ניתן לשנות את המעשים הרעים שעשה. הוא עומד בלי יכולת לשנות את גורלו ובלי תקווה לשלוט בחייו.

 

דומם, צומח, חי מדבר

החיים שלנו מאופיינים ביכולת תנועה, גם פיזית. שהרי זוהי ההבחנה הבסיסית בין 'דומם' לבין 'צומח' ו'חי'. החפצים שאין בהם חיים נקראים על שם מהותם – דוממים – ואילו החי נמצא בתנועה: תנועה חיצונית ופנימית כאחד.

 

והרי ככה זה ימשיך: מחזורים יסתיימו, חיילות משוחררות יחזרו ללמוד במכינה, ומסיימות י"ב יגיעו למכינה… (כן, כבר מתחילים לחלום על המחזור הבא).

אולי זה בכלל לא סוף, אלא מחזוריות…

 

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח