וכתבנו בספר "החיים למענך"

Bookmark and Share
22 ספטמבר, 2015 |

"אפשר לבקש להיכתב בספר החיים, ואפשר להיכתב בספר החיים למענך". מיכל נגן בדברי פתיחה למעמד הסליחות. וגם – סרטון וידאו…אנחנו יכולים לבקש מריבונו של עולם לכתוב אותנו בספר החיים למענו.

עוד פעם? תכתוב אותנו רבש"ע בספר החיים למענך. אני לא רוצה רק חיים טובים. חיים טובים זה אחלה מטרה אבל אני מבקש ממך שתעזור לי לחיות חיים למענך.

קלטתן את ההבדל? עכשיו אם קולטים את ההבדל זו באמת תפילה אחרת לגמרי.

עוד פעם – אפשר לבקש להיכתב בספר החיים, אפשר להיכתב בספר החיים למענך.

אנחנו חיים בתרבות היום שכמעט אוטומטית לוקחת אותנו לכיוון ההפוך. למה? כי תרבות הריאליטי גורמת לנו לחיות חיים למעננו.

מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה? אני שואלת את בתי. אפילו הבת שלי, כן? אני לא מדברת על בעיות חינוכיות של אחרים. היא עונה לי "מפורסמת". אולי יש כאן עוד מישהי בחדר שרוצה להיות כזאת. מה זאת אומרת מפורסמת? זה חיים למעני.

התרבות של ה"להיות הכוכב". הכוכב הבא… כל התרבות שלנו לוקחת אותנו למרחבי החיים למעני. וכאן יש אמירה מבוררת ערכית נפלאה שמנסה לכוון אותנו לשים את הזרקור על משהו אחר.

נטיית הלב הראשונית שלנו היא לחשוב על עצמינו. היא לשים את עצמינו במרכז, היא לחיות חיים למעני. אולי בערכים הגדולים זה לא ככה, אבל בנטיית הלב הראשונית… כי בדרך כלל כשמישהו מבקש מאיתנו משהו זה באיזה שהיא מידה כן בא על חשבוננו. בין אם זה להחליף אותה בתורנות במטבח ובין אם זה לעשות משהו יותר גדול. אני ככה חושבת על החיים במכינה…

אבל ההצעה הזאת של הבעל שם טוב שאומר תהיה במרחב של נתינה. במרחב של ראיה של הזולת. תבין שיש זולת, שיש אחר, שיש נקודת מבט, שיש כאן עוד צרכים.

זה יכול להיות הדבר האחד הזה שיאפשר  לנו, גם בלי סיכון חיים גדול, לחיות חיים למענו.

 

(מיכל נגן, ראש המכינה, בפתיחת מעמד הסליחות ערב יום הכיפורים התשע"ו)

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח