הפרשה שלנו – תרומה

Bookmark and Share
19 פברואר, 2015 |

"קחו עמכם את תורת בית המדרש ותהיו שליחים נאמנים לתרום ממנה לחיים". הפרשה (החמימה) שלנו לשבת תרומהלזכר

 

בנות יקרות,

 

חזרנו משבת נפלאה בסוסיא ופתחנו את השבוע בשיחה מרגשת של ענת שספרה לנו על תמר.

בזכות ביקור של ועדה ממשרד החינוך שהצלחנו להרשים בגדול (לא הפתעה…) זכינו לראות ולשמוע 3 בוגרות יקרות – עדינה (מחזור ה), אביב (מחזור ו) ועליזה (מחזור ז).

כמו כן, 5 בנות מקבוצת יבנה מתארחות אצלנו לשבועיים.

אז זהו, חוץ מהקור, עבר עלינו שבוע של שגרה אליה מאד התגעגענו!

 

שבת שלום, חמה ורגועה,

יפית

 

 

הקדושה שבחיים

הרב מאיר נהוראי

 

פרשתנו היא פתיחה לסדרת פרשיות העוסקות בבנין המשכן. הפרשה פותחת בקריאה ציבורית לתרומה: 'דבר אל בני ישראל ויקחו לי תרומה'.

הרב זוין בספרו "לתורה ומועדים" עומד על הסגולה המיוחדת, שזכו לה ישראל לקחת חומרים שנדרשים לצרכים גשמיים ולתרום אותם לצרכים של קדושה לבית ה'. כלשון הפסוק 'ויקחו לי' דהיינו לקיחת החומרים שמיועדים לצרכים אישיים על מנת להקדיש אותם להקב"ה. ייחודה של התרומה בכך שהיא מרוממת את האדם ומעלה את החול למדרגת קדש.

 

בפרשת משפטים מנוסח פסוק ייחודי בהקשר זה: 'ואנשי קדש תהיון לי' אומר הרבי מקוצק: "כך אמר ה', מלאכים ושרפים וחיות יש לי די איני זקוק שתהיו לי מלאכים אלא 'ואנשי קדש תהיון לי', שתהיו בני אדם ותחיו כבני אדם, וכבני אדם תהיו לי קדושים. קדושה לא שייכת רק לתחומי בית הכנסת אלא לכל תחומי החיים.

 

הציבור הדתי הלאומי חי בתוך קדש וחול אנחנו מנסים לשלב בין תורה לעבודה, בין ספרא לסייפא, בין תורה ומדע. בלשונו של הרב קוק: "יסוד קדש קדשים נושא בתוכו את הנושא של הקדש ואת הנושא של החול".

 

השאיפה שלנו ליצור קדושה שהיא קשורה לחיים שלנו וחלילה לא מנותקת. אחת הדוגמאות  היא להרים תרומה אנושית ולבנות משכן ה'. לראות גם בחול מרכיב של קדש.

 

במכינה אתן לומדות על ערכה של תרומה ועל החשיבות הגדולה להיות מעורבים בתוך החברה הישראלית. חשוב שתזכרו שהתכנים שנלמדים בבית המדרש מכשירים אתכן ליצור קדושה בתוך החיים שלכן, כזו המחוברת ליום יום.

ובלשונה של התורה קחו עמכם את תורת בית המדרש ותהיו שליחים נאמנים לתרום ממנה לחיים.

 

שבת שלום!

 

 

 AV_Denar_Geta

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח