הפרשה שלנו – קורח

Bookmark and Share
18 יוני, 2015 |

הסיום מתקרב, איחולים לבביים ואלול. הפרשה שלנו לשבת קורחלזכר

בנות יקרות,

 

העיניים כבר מתלחלחות מפעם לפעם יחד עם ההכרה שהסיום מתקרב, שיעורי סיכום עם המורים והכנות אחרונות לטקס ביום ראשון. בשבת נגיע כל הצוות לשבות עם הבנות ולהתמלא בביחד ובאהבה.

 

איחולים מכל הלב לצופיה אביטבול (מחזור ו') לרגל אירוסיה לעקיבא

ולזוהר אדלר (מדריכת מחזור ח') לרגל אירוסיה,מזל טוב מכולנו!!

 

שימו לב – הרישום לתוכנית אלול מתחיל! לפרטים אנא פנו לשירי נתן, שדבר התורה שלה לפרשת קרח  מצורף כאן ומלמד אותנו את כוחו של השלום ליצור חיבורים.

 

שבת שלום לכולכן,

יפית

 

 

"שבת שלום" קרח

שירי נתן

שפת אמת במדבר פרשת קרח:

            בזוהר הקדוש-  קרח חלק על שלום ושבת. כי הקב"ה נקרא שלום לאשר לכל הנבראים נמשך חיות מנקודה אחת שנקראת שלום.  ששלימות הכל בנקודה מהשם יתברך המחיה כל. …וכמו שנאמר לעשות את השבת למשוך הארת השבת לימי המעשה…

            וכבר נודע כי מחלוקת קרח שרצה שכל אחד כפי מדריגתו וכחו בעבודת השם יזכה לו לעצמו. ולא כן היה רצונו יתברך רק להיות כלל ישראל ולהם כהן גדול אחד … שיתקשרו הכלל ביחיד הדור. ועבודת כל אחד יהיה בטל להכלל…והשם יתברך בחר באהרן הכהן להיות קדוש מרחם הוא וזרעו עד סוף כל הדורות. ואין זה מעבודתו רק מה שנתן לו השם…. ועל ידיהם נמשך קדושה לכלל ישראל. ומה שאמר קרח- כולם קדושים אמת היה אבל היה בכח שדביקים באחדות הקדושה על ידי אהרן כהן גדול שנקרא קדוש …

הרעיון של קרח טמון בתפיסה האנושית העתיקה האומרת- כל אחד על פי יכולתו ומאמציו, מביא לידי ביטוי את אישיותו הפרטית-  בבואו לכהן בתפקיד ציבורי. המסקנה המתבקשת היא , שכולם שווים ואין מקום לתפקיד המיועד מראש לאדם. לפיכך בחירת משפחת הכהונה יוצרת מעמדות ופוגעת בשוויון.

מול טענה זו משווה השפת אמת בין השבת כיום נבחר לכהן הנבחר ושניהם מהותם – שלום.

השבת היא נקודת החיבור ומקור הכח לימים האחרים. תפקידה של השבת ליצור אחדות בין הימים המקושרים כולם אליה. השבת מגלה וחושפת את תכלית הבריאה המתקיימת בפועל בכל ימי השבוע.

השלום שהוא שמו של הקב"ה, נחשף על ידי הכהן הגדול שתפקידו – חיבור.

לא נדרש כישרון אישי, נדרשת התבטלות לכלל, נכונות לשרת אותו, להוות גשר ולתווך בין העם לה'.

את התפקיד הזה מקבל האדם מה'  ואינו יכול להתגאות או להתנשא, מתוך המחשבה כי הוא בכוחותיו האנושיים, הגיע לתפקיד נעלה זה מעל כל אחיו.

אישיותו של אהרון מלמדת עד כמה התבטלות לכלל יוצרת שלום:

…הוי מתלמידיו של אהרן אוהב שלום ורודף שלום אוהב את הבריות ומקרבן לתורה. (משנה אבות פרק א)

 

אריאל 1

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח