הפרשה שלנו – נשא

Bookmark and Share
09 יוני, 2016 | tal

הספירה לאחור החלה והאור הייחודי שלנו. הפרשה שלנו לשבת נשאלזכר

 

בנות יקרות,

 

פתחנו את השבוע ביום ירושלים כשאדוות חגיגות העשור עדיין מורגשות, בעיקר הרבה הרבה שוקולדים (:

המשכנו בהכנות לקראת שבועות – יומיים של קבלת תורה במכינה עם אוכל טעים טעים שהבנות מכינות.

עכשיו זה רשמי, הספירה לאחור החלה, עוד שבועיים מסתיימת השנה שלנו..

ובפרשה – רחלי על ברכת כהנים והפנים.

 

שבת שלום וחג שמח!

יפית

 

'יָאֵר ה' פָּנָיו'

רחלי ווינשטוק

 

בפרשת נשא מופיעה נוסח הברכה של ברכת כוהנים. יסוד ושורש ברכת כוהנים הוא השראת שכינה על ישראל. השכינה היא מקור הברכות כולן, והתגלות שכינה על ישראל היא שורש ההצלחה של ישראל בגשמיות וברוחניות. עיקר עניין ברכת כוהנים הוא גילוי קדושת המקדש, ובית המקדש הוא מקום האהבה והחיבור, וברכת כהנים באה לחשוף את קדושת המקדש ואת האהבה העמוקה הגנוזה בה. בברכה זו מתגלה החיבור העמוק שבין הקב"ה לישראל. הארת פני ד' שמופיעה בנוסח הפסוק האמצעי של הברכה 'יָאֵר ה' פָּנָיו', מבטאת את הפנימיות, את הרצון שבלב, את האהבה והחיבור הפנימי.

כיצד מתגלים פני ד' בזה העולם? רבי נתן מנמירוב, תלמידו המובהק של רבי נחמן, מלמד שהארת פני ד' מתגלה בנקודות הטובות שיש בכל אחד מישראל:

'"יָאֵר ה' פָּנָיו' וְכוּ' זֶה בְּחִינַת נְקֻדָּה הַשְּׁנִיָּה שֶׁיֵּשׁ בְּכָל אֶחָד מִיִּשְׂרָאֵל מַה שֶּׁאֵין בַּחֲבֵרוֹ, וְכָל אֶחָד צָרִיךְ לְקַבֵּל מֵחֲבֵרוֹ זֹאת הַנְּקֻדָּה וְכוּ'. וְזֶהוּ בְּחִינַת יָאֵר ה' פָּנָיו בְּחִינַת הֶאָרַת פָּנִים, כִּי הַנְּקֻדּוֹת טוֹבוֹת שֶׁיֵּשׁ בְּכָל אֶחָד מִיִּשְׂרָאֵל שֶׁהֵם בִּבְחִינַת צַדִּיק הֵם בְּחִינַת פְּנֵי ה', כִּי צַדִּיקַיָּא אַנְפֵּי שְׁכִינְתָּא. וְכָל מַה שֶּׁמְּאִירִין יוֹתֵר מֵאֶחָד לַחֲבֵרוֹ מֵאִיר יוֹתֵר הֶאָרַת פְּנֵי ה'. וְזֶה עִקַּר עֲבוֹדַת הָאָדָם לְהַמְשִׁיךְ וּלְהָאִיר בָּעוֹלָם הֶאָרַת פָּנָיו יִתְבָּרַךְ, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב (תְּהִלִּים קה), דִּרְשׁוּ ה' וְעֻזּוֹ בַּקְּשׁוּ פָנָיו תָּמִיד. וּכְתִיב (שָׁם כד), זֶה דּוֹר דֹּרְשָׁיו מְבַקְשֵׁי פָנֶיךָ יַעֲקֹב סֶלָה"  ( ליקוטי הלכות – הלכות נשיאת כפים הלכה ה )

כאשר אני פוגשת את הפנים של חברתי, מביטה בה ומקבלת מהאור היחודי הטוב שלה, זה בחינת הארת פני ד' מתגלה דרך בשר ודם. בכל אחד מאיתנו יש  הארה של נקודת הצדיק שיש  רק בי ולא באף אחד אחר, וכאשר מאור פני מקרין אותה החוצה אני זוכה לגלות את פני השכינה.

" וְזֶהוּ, 'וִיחֻנֶּךָּ', שֶׁיִּתֵּן לְךָ חֵן, כִּי עִקַּר הַחֵן וְהַיֹּפִי וְהַהִדּוּר הוּא בְּחִינַת כְּלָלִיּוּת הַגְּוָנִין, כִּי כְּשֶׁנִּכְלָלִין הַגְּוָנִין רַבִּים זֶה בָּזֶה זֶה עִקַּר הַחֵן וְהַיֹּפִי," (שם)

יהי רצון שנזכה לקבל פני  ממאור פני חברותנו, ושנאיר אנחנו את האור הייחודי שלנו לסובבים אותנו,

שבת שלום!

 

בית המשפט

ביקור בבית המשפט העליון במסגרת סדרת ירושלים

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח