הפרשה שלנו – לך לך

Bookmark and Share
22 אוקטובר, 2015 |

הורים, בוגרות, מתנדבות ונושאי עיניים. הפרשה שלנו לשבת לך לךלזכר

 

בנות יקרות,

השבוע התחלנו בשעה טובה את ההתנדבויות כאשר השנה שמנו דגש להתנדבות בתוך הקהילות בהן אנו מתארחות, עין צורים ומשואות יצחק!

כתמיד – ערב הורים מרגש (בעיקר להורים!) ומכבד התקיים ביום חמישי. במקביל התקיים מפגש ראשון של בית המדרש לבוגרות. כולן מוזמנות תמיד, נשמח בכל אחת ואחת!!!

 

לקראת פרשת לך לך אני מברכת את כולכן בהליכה מודעת לקראת ייעוד ובאנרגיות חיוביות והתמדה בהליכה.

 

שבת שלום,

באהבה, יפית

 

 

המקום אליו אני נושאת עיניים

יפית קליימר

 

הכל עניין של מקום. והמקום מהו? האם על שטח פיזי רבו רועי אברם ולוט? לכאורה כן: "ולא נשא אותם הארץ", לא היה מקום לכולם. אולם התורה, בוירטואוזיות מילולית, מושכת את מוטיב הנשיאה הלאה. כשאברם מציע ללוט לבחור לאן לפנות נאמר: וַיִּשָּׂא-לוֹט אֶת-עֵינָיו, וַיַּרְא אֶת-כָּל-כִּכַּר הַיַּרְדֵּן…".

נושאי עיניים לרוב יש בספר בראשית, רבקה ואברהם (מספר פעמים), יעקב, עשו ויוסף אולם ראשון לנושאים עיניים הוא לוט. נשיאת העיניים היא כמו התבייתות על מטרה, שאיפה להתאחדות עם המקום אליו אני נושאת עיניים.

לוט נושא עיניו לכיכר הירדן, לערי סדום ועמורה ובחירתו מתגלה כטעות נוראה. כיצד היא נשיאת העיניים הנכונה? אומר ריבונו של עולם לאברהם בהמשך הפרק: "שָׂא נָא עֵינֶיךָ וּרְאֵה, מִן-הַמָּקוֹם אֲשֶׁר-אַתָּה שָׁם…" התורה מדייקת – לא, שא עיניך אל המקום אשר אתה רוצה להגיע, אלא, שא עיניך מן המקום אשר אתה שם!

אינך יכול לצאת למסע חייך לעבר מטרה נכספת אם אינך יודע את מקומך אשר אתה שם. ללא תחושת עצמיות ואפילו מלאות, ביטחון במה שכבר יש לך, אינך יכול לזהות את המקום הבא אליו אתה נושא עיניים. ואינך יכול לבחור.

אולם לא די בכך, נראה שהכתוב רומז שכאשר יש לאדם תחושת מקום בעולם, אין לו צורך לתפוס את מקומו של חברו, ואז תוכל הארץ לשאת גם את זה וגם את זה.

 

יום שפ"ה בשלוחת עין צורים

יום שפ"ה בשלוחת עין צורים

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח