הפרשה שלנו – חיי שרה

Bookmark and Share
05 נובמבר, 2015 |

מפגשים מרתקים, שיחות מטלטלות ועייפות מסיבות טובות. הפרשה שלנו לשבת חיי שרהלזכר

שלום לכולן,

 

שבוע עמוס ביותר עבר עלינו! ביום שלישי יצאנו לגיוסים במיטב ורשמנו קרוב ל400 מתעניינות.

ומיד אחרי, יצאנו בשמחה וששון לסדרה ראשונה לשנה – עין צורים הדרימו ומשואות הצפינו. מפגשים מרתקים, שיחות מטלטלות ועייפות מסיבות טובות ואני לא צריכה להרחיב כי אתן בטוח זוכרות (:

 

שתהא שבתכן שלום,

יפית

 

 

ציוו לנו את החיים

יפית קליימר

 

שתי פרשיות בתורה עניינן מוות וכותרתן חיים. פרשת 'חיי שרה' הפותחת במותה של שרה ומסיימת במותם של אברהם וישמעאל, ופרשת 'ויחי' המספרת על מותם של יעקב ויוסף. מעניין שחכמים חיברו לפרשות אלו הפטרות העוסקות גם הן בסיכום חיים ובמוות, זה של דוד המלך, עליו תקרא בת שבע – יְחִי אֲדֹנִי הַמֶּלֶךְ דָּוִד, לְעֹלָם (מלכים א א' לא). על החיים ועל המוות בנשימה אחת.

 

מה פשר העניין, מה מבקשת התורה ללמד אותנו בסיכומי חיים אלו?

 

פרקנו פותח במילים "וַיִּהְיוּ חַיֵּי שָׂרָה, מֵאָה שָׁנָה וְעֶשְׂרִים שָׁנָה וְשֶׁבַע שָׁנִים–שְׁנֵי, חַיֵּי שָׂרָה (פס' א) קשה להתעלם מהסרבול, שנות חייה 127, מדוע לסכם בשני ביטויים דומים? המילה יוצאת הדופן בפסוק בהשוואה לסיכומים אחרים הפותחים ב'אלה ימי/חיי' או 'ויהי חיי', היא "ויהיו". המילה "ויהיו" כולה הוויה וקיום, הטעמת החיים ולא הסופיות.

גם אצל אברהם נאמרת תוספת לכאורה מיותרת: "וְאֵלֶּה, יְמֵי שְׁנֵי-חַיֵּי אַבְרָהָם–אֲשֶׁר-חָי" )כה ז)– אברהם חי את חייו במלאות, היה נוכח בחייו, לא נתן להתרחשויות לעבור לידו, על הטוב והמוטב שהתרגש לפתחו.

 

סיכום חיינו אינו סך השנים בהם היינו בחיים ואף לא המאורעות שעברנו, אלא מהו הרושם שהותירו בנו, כיצד פעלו עלינו. האופן בו נגדיר את חיינו, בכל שלב בחיינו, יקבע את האיכות בה נסיים את חיינו. אברהם ושרה במותם, ציוו לנו את החיים.

 

שתי בנות צהלי מיוזמתן החליטו לנקות את החוף בעכו שלידו אכלנו א. בוקר.  לתמונות נוספות לחצו על התמונה

סדרת צפון: בנות צהלי החליטו מיוזמתן לנקות את החוף בעכו שלידו אכלנו א. בוקר.
לתמונות נוספות לחצו על התמונה

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח