הפרשה שלנו – וישב

Bookmark and Share
28 נובמבר, 2015 |

יצאנו צפונה ודרומה והתחלנו מסע גיוס מרגש. הפרשה שלנו לשבת וישבלזכר

 

שלום יקרות,

 

עבר עלינו שבוע מרגש במיוחד, יצאנו צפונה ודרומה לסדרות עמוסות לעייפה,

ענהאל שנו (מדריכה מחזור ו' וכעת גם בגיוסים ומערכת) וצופיה (מחזור ו) התחתנו, מזל טוב!!

התחלנו את קמפיין הגיוס למבנה הקבע של מכינת צהלי ע"ש תמר אריאל, ואתן שותפות חשובות! אז הסתכלו ימינה ושמאלה והתרימו את הסובבים! הנה הלינק לתרומה והפצה.

מקווה לראות רבות מכן בחנוכת השלוחה ובליל לימוד – לתוכניה המלאה לחצו כאן.

 

והפעם בפרשה – שרה המדריכה  :-)

 

שבת שלום,

יפית

 

 

הנווטת האמיתית

שרה צרפתי בוימפלק

 

המקרא מצייר בפנינו תמונה מורכבת שבה מתרחשות במקביל שתי עלילות, באחת של בני אדם המנווטים פעולותיהם על פי שיקול דעתם והשניה, תוכניותיו של הקב"ה אשר שולט מלמעלה במתרחש וקובע את תוצאות האירועים. בסיפור המרתק בפרשה נגלות לעיננו תוכניותיהם של יעקב ובניו ויישומן, אל מול התוכנית האלוקית.

בראשית רבה על הפסוק "ויהי בעת ההיא":

רב שמואל בר נימן פתח: "כי אנוכי ידעתי את המחשבות אשר אני חושב עליכם נאום ה' מחשבות שלום ולא לרעה לתת לכם אחרית ותקווה" (ירמיהו כט יא). שבטים היו עסוקים במכירתו של יוסף ויוסף היה עסוק בשקו ותעניתו, ראובן היה עסוק בשקו ובתעניתו ויהודה היה עסוק בשקו ובתעניתו ויהודה היה עסוק ליקח לו אישה והקב"ה היה בורא אורו של משיח".

 

לעתים ה' מוליך את האירועים בהתאם לכוונת האדם ולעתים מסב את התרחשויות לכיוון אחר לחלוטין.

כאשר יוסף הולך לבקש את אחיו בשכם ואינו מוצא הוא מקבל עזרה ממקום לא צפוי :"וימצאו איש והנה תועה בשדה וישאלהו האיש לאמר, מה תבקש? ויאמר את אחי אנוכי מבקש, הגידה נא לי היכן הם רועים, ויאמר האיש נסעו מזה…"

שיח זה בין יוסף לאיש הוא תמוה. האיש פונה ליוסף ללא שדיבר עימו קודם והוא יודע היכן האחים רועים… מדוע התורה משתפת אותנו בשיחה זו?

 

רש"י מציין שמצאנו את המילה "איש" גם ביחס למלאך שנאבק עם יעקב ומכאן מסיק שהיה זה מלאך שנשלח להגשים את עצת ה' להוריד את בנ"י מצריימה.

ולמרות זאת, ולמרות ברית בין הבתרים המנבאת שבני ישראל ישתעבדו לעם אחר, יש מחז"ל שאומרים שלו פעלו בני יעקב אחרת, לא היו משתקעים במצריים לאחר סיום הרעב, והייתה ברית בין הבתרים מתגשמת באופן אחר.

 

המסר מורכב, מחד, לאדם אין שליטה ישירה על כל המאורעות אך הקב"ה מכוון אותנו בהתאם למעשינו. מאמציו של האדם אכן משפיעים על חייו ועם זאת עלינו לזכור שלא תמיד הקשר בין מעשינו ורצונותינו לתוצאותיהם מובן וגלוי. לקב"ה חכמה נצחית והיא המנווטת את גורלנו.

 

 

מסיבת חנוכה לילדי משק משואות יצחק במכינת צהלי

מסיבת חנוכה לילדי משק משואות יצחק במכינת צהלי

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח