הפרשה שלנו – ויקהל פקודי

Bookmark and Share
11 מרץ, 2015 |

איך שגרה מתחברת לסערה? הפרשה שלנו לשבת ויקהל פקודילזכר

 

שלום לכולן!

 

ש ג ר ה !!! לא להאמין אבל זה בעיקר מה שחווינו השבוע וכולן נהנו מזה!

פנינו לקראת סדרת אביב, ונקיונות לפסח!

מקווה לראות את כולכן ביום חמישי הבא בערב עיון לפסח…

ובפרשה – קצת על חיבורים.

 

שבת שלום, נשיקות,

יפית

 

 

חיבורים

יפית קליימר

 

לאחר שנפרמו התפרים שבינינו לבין ריבון העולמים בחטא העגל וכמעט וח"ו שנפרדו הדרכים, מכריזה התורה שעכשיו צריך להתקהל ולעסוק בחיבורים.

 

מהם אם כן הבריחים המבריחים את חלקי הפרשה? פרשתנו פותחת בשבת, בזמן הקדוש והעל זמני, המזמין אותנו לחבר בינינו לבין בוראנו, לבני משפחתנו ולהיות מחוברים לעצמותינו הבראשיתית ביותר.

כך גם בניית המשכן שכולו רמזים לבריאת העולם, ושיאה של הבריאה בבריאת האיש והאישה, ולפיכך, בניית המשכן מחייבת שיתוף פעולה של אנשים ונשים גם יחד.

 

רק בחיבורים בונים עולם ומשכן. כך יוצרים זוג ומשפחה ועם, כך מפתחים זהות, מחוייבות והתרגשות של שייכות. חיבור מאלף נוסף מגיע בדמותם של אדריכלי המשכן, כמו גם בוני המקדש : בצלאל בן אורי בן חור למטה יהודה ואהליאב בן אחיסמך למטה דן, ושלמה בן דוד למטה יהודה וחירם הצורי בן לשבטי נפתלי ודן. כל אלו הם נציגי תתי המשפחות במשפחת יעקב – בני רחל ובני לאה ובני השפחות. כולם בונים משכן ומקדש, כאמור, חיבורים.

 

והמשכן עצמו, מחוברות יריעותיו בלולאות וקרסים ובריחים ואפילו "מחברת"…. והכול מחובר לאדמה על ידי היתדות.

ובתוך קודש הקודשים על הכפורת במרכזו של המשכן הבא לחבר אותנו שוב לאלוקים, לאחר הפירוד הנורא של חטא העגל נמצאים הכרובים המבטאים יותר מכל את מידת החיבור של העם לאלוהיו.

ועוד ניתן להרחיב על חומרי הגלם, ועל החיבור המפתיע והמופלא שבין זהב לעצי שטים כמוהו כחיבור שבין שמיים לארץ, העוה"ז והעוה"ב, והכיור העשוי מהמראות הצובאות המחברות בין עבר הווה ועתיד. ואחרונה חביבה הקטורת המאגדת ריחות טובים עם ריח רע (החלבנה)  ועניינה של הקטורת לחבר בין ישראל ולחבב אותם על אביהם שבשמיים.

 

דומה שהתורה רומזת לנו לימוד שהוא מטלטל בהשלכותיו על חיינו. רק אם נלמד לייצר בריחים ולולאות על מנת לאגד את הפרטים, רק אם נלמד לאחוז האחת בשנייה מתוך הכרה בחשיבות כל חלקיו של השלם שאנו חלק ממנו, אזי כאשר תגיע רוח סערה שתאיים לעקור את המשכן מן האדמה ולפזר את חלקי מקדשנו בעולם, נזכה להישאר יציבים, ניצבים על אדני החיבורים עליהם עמלנו מבריאת העולם ועד המשכן שבתוכנו.

 

 

 שבת שלום!

 

79k88y5ravsmi51z8g6

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח