הפרשה שלנו – בראשית

Bookmark and Share
08 אוקטובר, 2015 |

זמן חורף, בניין חדש, ותפילה לימים שקטים. הפרשה שלנו לשבת בראשיתלזכר

 

בנות יקרות,

 

זמנים לא קלים עוברים עלינו בימים האחרונים, ימים של כאב שכמו הרבה פעמים יכולתנו היא רק לשאת תפילה חרישית ש'ה' עז לעמו יתן, ה' יברך את עמו בשלום'.

 

פתחנו את זמן החורף בשמחה רבה לפגוש אחת את השנייה וביום חמישי לפגוש גם את חלקיכן בחשיפת הבנות לתפקידים בצבא.

אנו מתקדמות בתכנון הבניין החדש של צהלי ע"ש תמר אריאל ז"ל. נשמח לשמוע איזו מן התוכניות האדריכליות המוצעות מוצאת חן בעיניכן > לחצו כאן.

מזל טוב לאביגיל רפקין (ו') ולהדר אבוטבול (ה') לרגל נישואיהן.

 

שתהא שבתכן שלום,

באהבה,

יפית

 

 

אם כל חי

יפית קליימר

 

סיפור האכילה האסורה מ"עץ הדעת טוב ורע" חרץ לא רק את גורלם של אדם וחוה בגן עדן אלא גם את מערכות היחסים בין המינים לאורך אלפי שנים. כששאלת ה"מי אשם"? היא נקודת הכובד.

בקריאה מדוקדקת של הפסוקים נראה כי השאלה "מי אשם?" כלל לא מעניינת את ריבונו של עולם, שופט כל הארץ. הוא מעוניין יותר במניע ובתגובות של הדמויות לשאלותיו. סיפור האכילה מעץ הדעת טוב ורע פותח בפעם הראשונה דו-שיח בין הבורא לברואיו ובינם לבין עצמם. היכולת להשתמש בכוח הדיבור המבחין בין אדם לחיה חייבת הייתה להתברר לאדם וחוה במלוא עוצמתה הבונה וההורסת. והנחש הוא הניסיון, הוא הקולות האחרים שבנו החוסמים את יכולתנו לשמוע את קולו של אלוהים.

הדיאלוג הבריא מאפשר התמודדות אמיתית גם עם טעויות. אלוהים כאמור מברר למה ואיך מדברים ולא מי אשם. האישה היא זו שעונה לשאלת האל באופן המדויק ביותר, שלוש מילים שאינן מתחמקות מהמעשה ומהשתלשלותו "הנחש השיאני ואוכל" ואין בתגובתו של האל לדבריה התייחסות למעשה כחטא, אלא תיאור של תוצאות המעשה בלבד.

אכילתה של האישה מהפרי האסור הייתה מתוך סקרנות בריאה ותאווה אמיתית לחיים מושכלים, ודווקא אכילתו של אדם נתפסת כחפה ממשמעות, כקלות ראש, ודבריו כהתחמקות. ובתגובה לו מדגיש אלוהים את החטא – "כי שמעת בקולה" ואכלת את שאסרתי ועונשו.  מעניין שדווקא היא זו  שתיקרא "אם כל חי", ומפיו של אדם שמזהה בה כוח שאין בו.

ואולי, אין זה רק כוח ההולדה אלא במיוחד כוח החיים שאינם חיים אלא אם כן נסתקרן, נשאל, נבקש לדעת ולהבין ולגעת ולו במעט, בנצח.

 

 

תפקידילמה - פאנלים לחשיפה של תפקידים בצבא ע"י בוגרות צהלי

תפקידילמה – פאנלים לחשיפה של תפקידים בצבא ע"י בוגרות צהלי

 

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח