דבר האלוף ראש אכ"א

Bookmark and Share
15 אוקטובר, 2015 |

"אני גאה מאוד במוסד הזה, בתהליך החינוכי שהבנות עוברות בו, ובהישגים שהן מגיעות אליהן". האלוף חגי טופולנסקי מסביר את חשיבות השתלבות החיילת הדתייה בכלל התפקידים בצה"ל.דברי ראש אכ"א האלוף חגי טופולנסקי מתוך שיחה עם החניכות והסגל במכינת צהלי:

 

אני גאה מאוד במוסד הזה, בתהליך החינוכי שהבנות עוברות בו, ובהישגים שהן מגיעות אליהן. אני רואה כיצד הן יודעות להשפיע גם בצה"ל וגם על כלל החברה הדתית לאומית. הן מגיעות לכלל התפקידים בצבא ומלמדות את הצבא להשתפר כדי לתת מעטפת ליווי תוך כדי שירות לחיילת דתית.

 

בכל מקום!

לצה"ל יש משימות לאומיות של איחוד וגיבוש החברה הישראלית, שירות הבת הדתייה בצבא תורם לבניין החברה בישראל, וגם לצבא. השירות בצבא כמובן משפיע לשני הצדדים ולצבא יש חשיבות להכיר את העולם הדתי שאתן חושפות לאחרים לכן צריך אתכן בכל המקומות, לא רק במקום מסויים.

כשאתן נותנות לנו למיין אתכן בצורה הכי רחבה אנחנו יכולים למקסם את הנוכחות שלכן. צריך אתכן בכל מקום כי אתן – בוגרות מכינה קדם צבאית לנשים דתיות – סוללות את הדרך בכל מקום בו אתן משרתות – על מנת שתהיה מעטפת נכונה לחיילות הדתיות. ואני מאחל לכן שתגיעו לתפקיד שטוב עבורכן אבל בכ"ז אני ממליץ לכן לעשות מה שנכון ולא מה שנח.

 

נוכחות משנה מציאות!

אני מאוד מעריך את הצעד שעשיתן. התרומה שלכן לצה"ל כפולה ומכופלת. אתן מביאות אתכן ערכים, אמונה ומוטיבציה גבוהה לשירות. ואני מאמין במעשים ולא בדיבורים. התפקיד שלכן הוא להעביר לחברות שלכן שהצבא זקוק לכן ומתקדם לקראת הכנת השטח בעבורכן. ההיקפים צריכים להתהפך – בעוד עשור הרוב צריכות להתגייס. בידיים שלכן הדבר כשגרירות. לומר לחברות שלכן – זה מה שקורה בצבא באמת! אבל גם לצד השני – הנוכחות שלכן כנשים דתיות בצבא תשנה את המציאות החברתית ע"י שתהיו חלק ממנה.

השירות שלכן תורם לצבא אך גם מעבר לכך הוא בונה את החברה בישראל כי הוא מאפשר לאנשים שלא מכירים את החברה הדתית לאומית – דרך ההיכרות איתכן – להיחשף לערכיו ולייחודו של המגזר שלכם ובכך אתן תורמות למרקם החברתי של מדינת ישראל.

 

צה"ל צריך להשתפר!

אנחנו צריכים להשתפר – לתת יותר מענה לצרכי החיילת הדתית, ולתת מענה הולם לנשים במערך המילואים. האתגר החברתי של אחדות העם הוא בנפשנו. אני רואה בצה"ל את צבא העם המשפיע על חיבור כלל חלקי החברה לכלל השתלבות במדינה. ואני שואף לגיוס מירב האוכלוסיות ובכללן גם נשים דתיות. החיבור שלנו כחברה, קירוב הלבבות, קורה לשני הכיוונים – העולם החילוני נחשף בצבא לאיכויות ולייחודיות של הציבור הדתי-לאומי. כשאתה משרת עם חיילת דתיה אתה מבין דברים אחרת. האנשים נהיים מוכרים לך מעבר לסטריאוטיפים.

 

גם פיקוד!

אני רוצה לראות את החניכות של צהלי מתקדמות גם לתפקידי פיקוד ומנהיגות. הגיוס כשלעצמו איננו הישג מספיק. האיכות האישית והערכית שלהן צריכה לבוא לידי ביטוי בדוגמא אישית ובהשפעה על מעגלים רחבים יותר. דברים שיכולו לקרות רק בפיקוד.

 

ביקור ראש אכ"א במכינת צהלי

ביקור ראש אכ"א במכינת צהלי

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח