בעת נעילת שער – איך נפרדים נכון?

Bookmark and Share
16 יוני, 2014 |

אנו עומדות לפני סיום שנת הלימודים של המחזור הנוכחי במכינה וניתן לחוש באוויר את ה'התמודדות'. איך נפרדים נכון?פרידות הן תמיד דבר קשה המזמן סערת רגשות של חשש ובלבול. כל אחת כמובן, נוטה להתמודד עם פרידות בצורה אחרת, אבל בגדול ניתן לחלק את 'הנפרדים' ל-4 קבוצות:

  1. המכחישים
  2. המאדירים
  3. המכפישים
  4. הנעדרים

 

המכחישים – מתעלמים מן הסיום והפרידה המתקרבים. ופשוט לא חושבים על זה עד שזה קורה. והופ, הם כבר מן הצד השני של הפרידה.

המאדירים – יוצרים 'מקדש' סביב מושא הפרידה, הוא הופך למושלם, עובר אידיאליזציה ואסור בכלל לגעת בו.

המכפישים – כל כך קשה להם להיפרד עד שהם חייבים להכפיש את מושא הפרידה בכדי להצדיק את המהלך. לפתע דברים ספציפיים שהם דווקא אהבו במקום/באיש הופכים להיות חסרי משמעות ואף נתונים לזלזול.

הנעדרים – מנסים אולי ליצור פרידה איטית על ידי הקדמת ההיפרדות והמעטת המגע עם מושא הפרידה. הרבה אנשים קוראים לזה אווירת אס"ק שבה כבר לא חייבים לעשות כל דבר ולהיות כל הזמן במקום…

 

 

ישנה עוד דרך!

 

"זו ילדתי התשובה גם לסערת נפשך 
הלימודים שלך הם המטען על סיפונך"

 (אריאל הורוביץ)

 

 

אנו בצהלי מאמינות שיש עוד דרך להיפרד, ובעינינו זו דרך בריאה ונכונה יותר. בסיום כל מחזור אנו מלמדות את הבנות ואותנו בכל פעם מחדש – איך נפרדים? על פי הדרך החמישית – "בעת נעילת שער"!

 

בעת נעילת שער – אנו יוצאות מן הבית אך עדיין לא הולכות. אנו מסתובבות אל הדלת, מכניסות את היד לכיס, מוציאות את המפתח, מסובבות אותו במנעול ורק אז ממשיכות הלאה. נותנות את 'הרגע' לחוויה, להווה, לעבר ולעתיד.

 

בעת נעילת שער – אנו נוכחות בפרידה בכל הרמות. אנו מביטות אחורה ובוחנות – מה עבר עלינו? מה קרה בכל הזמן הזה? מה רצינו שיקרה? ועם מה אנחנו יוצאות.

הרבה פעמים, אנשים מפתחים ציפיות גדולות או חולמים חלומות גדולים על דברים שיקרו להם במקום החדש/עם האיש החדש ובזמן פרידות מתאכזבים שהדברים לא קרו כמו שהם דמיינו.

 

בעת נעילת שער, אנו בוחנות בדיוק מה ציפינו שיקרה, מה קרה, ובעיקר מה אנחנו יכולות ללמוד מן הפער שתמיד ישנו. ואת המטען הזה להפנים, לנעול, ויחד איתו להמשיך הלאה גדולות יותר וחזקות יותר.

 

 

 

 

________________________________________________

* לצפייה בפרויקט הצילום שלנו בים לקראת פרידה – לחצו כאן

הירשמי עכשיו לניוזלטר שלנו, והישארי מעודכנת בכל מה שקורה בצהלי

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
שו"ת
  • האם מותר לי לאכול ביום חול אוכל שנסע בשבת? מותר
  • האם המשפחה שלי מוציאה אותי בבדיקת חמץ? עלייך לבדוק חמץ בחדר שלך בצבא.
  • האם אפשר לצרף קראי למניין? הרב עובדיה פוסק שהם יהודים אז בגדול כן.
  • פספסתי מנחה, אפשר להתפלל תשלומין בערבית? תמיד אפשר תפילה נוספת כ"תפילת נדבה".
  • האם אפשר להשתתף בלו"ז הצבאי (שיעורי נשק) בט' באב? כן
  • בגלל אילוצי לו"ז לא נקבל ארוחה בשרית בפורים אפשר לקיים מצוות סעודת פורים גם בסעודה חלבית.
שלחי שאלה
סקר
פייסבוק
טוויטר
אינסטגרם
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח