צוות צהלי

צוות צהלי

צוות צהלי:


מיכל נגן, ראש המכינה

'צהלי' בעבורי היא הרפתקה חינוכית מתמשכת. לבנות ולהוביל בית מדרש נשיי, דינאמי ועכשווי המלווה נערות במסע למצוא את עצמן בתורה, בנשיות ובישראליות היא חוויה מצמיחה ומעשירה. מלמדת במכינה שיעורים וחוגים שונים בנושאי אמונה, חינוך (עצמי), זוגיות בקדושה ונשיות. מלווה את הבנות בשיחות נפש ובמציאת המסלול הראוי והמתאים בצבא ובחיים.בעלת תואר מ"א בהיסטוריה של יהדות זמננו, ומורה ומחנכת מאז שאני זוכרת את עצמי, כולל בצבא (משקית וקצינת הוראה ומפקדת קורס קצינות הוראה).  למדתי בבית המדרש של 'ברוריה' ומחשבת ישראל ובסידות. ובנוסף אני תומכת לידה ('דולה').
אימא לשבעה ילדים, ורעייתו של יעקב. אנחנו חיים בעתניאל.

 

יפית קליימר

 

 

יפית קליימר, רמי"ת ואחראית מערכת

ל'צהלי' הגעתי מתוך חיפוש אחרי ערך מוסף לעבודתי בלימוד תורה לנשים. בצהלי אנו עמלים על בניית בית מדרש בו תשתלב העבודה החינוכית עם לימוד התורה, כאן אני שותפה בחיפוש הפרטי של הבנות אחר קולן הייחודי בעולמה העשיר של התורה.

הייתי פעילה בצופים הדתיים. שרתי שנתיים בשרות הלאומי במסגרת הסוכנות היהודית, בתפקיד של מדריכה/מלווה של קבוצות נוער מרחבי העולם שהגיעו ארצה. במשך 4 שנים חבשתי את ספסלי בית המדרש של מת"ן וסיימתי תואר שני במקרא מאוניברסיטת חיפה בשילוב עם מסלול התנ"ך במת"ן. מזה 6 שנים מרצה לתנ"ך ומדרש בבתי המדרש של מת"ן ואמונה ומנחה קבוצות של אמהות ובנות לקראת בת מצווה.

נשואה לגרשון אנחנו גרים במודיעין וביחד מגדלים את חמשת ילדינו.

atirat

עתירת גרנביץ, אחראית בית מדרש

בצהלי, השאיפה שלי היא להתחבר לבנות דרך אהבת האדם ואהבת התורה והארץ, ולצייד אותן בתיק מלא וגדוש בשמחה, אהבה ותורה לקראת השירות הצבאי המשמעותי שלהן.
את דרכי החינוכית, התחלתי בשנתיים שירות לאומי – בפנימיה לילדים במצוקה ובשליחות בחו"ל. בהמשך עסקתי בחינוך לא פורמאלי במסגרות שונות, למדתי קורס הדרכת סיורים וטיולים, למדתי 'הפרעות בתקשורת' לתואר ראשון. בחיפוש אחר חיבור החינוך עם התורה, למדתי בתוכנית ללימודי מקרא ופרשנות בבית המדרש של מת"ן ובמקביל השלמתי תואר שני בתנ"ך באוניברסיטת בר אילן.
נשואה לשילה ואמא לשלושה ילדים מתוקים ביותר. תושבת עין צורים.

enav

ענב דורי, מנהלת אדמניסטרטיבית וגיוסים

מכינת צהלי עבורי היא מקום של צמיחה ולימוד וזוהי זכות גדולה להיות שותפה ומעורבת בתהליך ההתבגרות של הבנות.
סיימתי תיכון בקבוצת יבנה. שרתי בצבא ביחידת מורות חיילות כחיילת במסלול חינוך משלים בשכונת נווה יוסף בחיפה וכרכזת מורות חיילות במחוז דרום. לאחר הצבא למדתי שנה במדרשת הבנות בעין הנצי"ב. סיימתי תואר ראשון בבר-אילן בלימודי ארץ ישראל וחינוך בלתי פורמאלי. בחמש שנים האחרונות ריכזתי את תוכנית "עתיד" המפגישה בין בני נוער דתיים וחילוניים מאזור הדרום במרכז יעקב הרצוג.
אני נשואה ואמא לשלושה. חברת קיבוץ עין צורים.

shani

שני מאור, יועצת חינוכית

בצהלי יש לי הזכות ללוות בנות דתיות בתקופה בה מתעצבות הבחירות האישיות הדתיות והלאומיות שלהן. אני מלווה את הצוות בתהליכי גיבוש הקבוצה, ומנחה סדנה ספרותית שעוסקת בכישורי חיים וחוסן נפשי. בנוסף, אני יועצת לבנות, שמעוניינות בכך, באופן אישי.
כחיילת שרתי כמשקית ת"ש בחוות השומר בראשית הפרוייקט. במשך שנים הייתי מורה ומחנכת בבית הספר התיכון הדתי בקבוצת יבנה. כיום אני יועצת ומדריכת יועצות, מנחת קבוצות הורים מורים ותלמידים. אני בוגרת התכנית הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי.
אני נשואה ואימא לארבעה ילדים, ואנחנו מתגוררים בשפיר.

dana

דנה זינגר, מורה מובילה

שרתי בצבא כלוחמת בהנדסה קרבית.  הלכתי להיות לוחמת מתוך רצון לתרום למדינה הכי הרבה שאני יכולה, תוך הגשמה של ערכים שחונכתי עליהם, תחושת שליחות וייצוג. זכיתי לשרת שלוש שנים, להתחבר ולחבר את החברה הישראלית, ואני עדיין עושה מילואים. אחרי השירות, למדתי לתואר ראשון בבר אילן מדעי המדינה ומנהל חינוך. אני גרה בתל אביב. צהלי בשבילי היא הגשמת חלום. בזמנו, הייתי מוכנה לדחות גיוס רק עבור לימודים במכינה לבנות דתיות, לו הייתה קיימת אז מכינה כזו. כמדריכה אני זוכה לקחת חלק בתהליך מדהים של הכנת בת דתית לשירות בצה"ל. לחזק אותן לקראת היציאה לשירות של תרומה, חיבור, ייצוג ושליחות. לו יכולתי, הייתי מתגייסת יחד עם הבנות שלי בסוף השנה..

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
צהלי היא מסגרת חינוכית של נשים עבור נשים. הצוות החינוכי של צהלי הוא נשי ותמיד יישאר נשי.
פייסבוק
יוטיוב

אם צהליות היו כנות