אודות המכינה

 

מי אנחנו?

 

צהלי היא מכינה קדם-צבאית, והיא היחידה המיועדת רק לבנות דתיות. באמצעות חיי קבוצה צהלי מצמיחה את הבנות באופן המאפשר להם להתגייס בצורה פרטנית שלא כחלק מגרעין.

 

הלימודים במכינה מאפשרים לבנות דתיות לפני גיוסן לצבא לגבש השקפת עולם אמונית-דתית, להתנסות באתגרים קבוצתיים, הדורשים אחריות, עצמאות ומנהיגות, ולהכיר את החברה הישראלית מבפנים, הלימודים מאפשרים לבנות להכיר את עצמן לעומק ומאפשרים בחירת תפקיד מתאים בצבא. כשאנחנו כותבים "לימודים" אנחנו ממש לא מתכוונים למה שהבנות מכירות ממוסדות הלימודים. אצלינו לימוד הוא שיחה. שיחה עם המקורות, שיחה עם המורים, שיחה עם החברות, שיחה עם העולם הפנימי ושיחה עם רבונו של עולם. צוות המכינה מלווה את הבנות לאורך כל הדרך כדי שיוכלו להגיע הכי רחוק שהן יכולות – בצבא ובחיים.

 

המכינה הוקמה בשנת תשס"ז (2006) על ידי 'מרכז יעקב הרצוג' עבור בוגרות אולפנות או בתי ספר דתיים שבחרו לשרת בצה"ל, ומעוניינות להתכונן היטב לקראת השירות הצבאי. צוות המכינה אינו עוסק בשכנוע של בנות דתיות להתגייס לצה"ל, אלא מלווה את מי שבחרה בשירות צבאי ולא בשירות לאומי, בהכנה לקראת שירות משמעותי. אנחנו מאמינים שעצם ההכרח של בוגרת שמינית לבחור את דרכה הוא הזדמנות לנטילת אחריות משמעותית, ומאמינים בבנות ובבחירות שלהן. 

 

about_inner_img

 

חניכות המכינה הקדם צבאית מגיעות מכל רחבי ישראל, מדן ועד אילת, מהערים, מההתיישבות העובדת ומישובי יש"ע. חלק מהבנות הן בוגרות אולפנות המעודדות לשירות לאומי, אחרות מגיעות ממוסדות חינוך שדווקא מעודדים לשירות צבאי.

 

מתוך הגיוון הזה נבנית מדי שנה קבוצה איכותית ביותר של בנות רציניות הנחושות להוכיח את רצינותן, הן כחיילות, הן כדתיות. העובדות – שקרוב ל50% מהבוגרות שלנו התנדבו לקצונה וכי אחוזים גבוהים מהן מסיימות כמצטיינות קורסים נחשבים בצה"ל, מראות כי הן אכן מוכיחות את עצמן מדי שנה.

 

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם

האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
אנו מאמינים שעצם ההכרח של בוגרת שמינית לבחור את דרכה הוא הזדמנות לנטילת אחריות משמעותית, ומאמינים בבנות ובבחירות שלהן.
פייסבוק
יוטיוב

איך צריך להתייחס לעוברי עבירה? / הרב אילעאי עופרן

יש 2 סוגים של עבריינים - לתיאבון ולהכעיס. מה יותר חמור? שיעור מס' 5 בסדרה זו של הרב אילעאי עופרן במכינת צהלי - על מצוות שבין אדם לחבירו. *שירו של יהודה עמיחי המוזכר בשיעור: אל מלא רחמים, אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו. אני, שקטפתי פרחים בהר והסתכלתי אל כל העמקים, אני, שהבאתי גוויות מן הגבעות, יודע לספר שהעולם ריק מרחמים. אני שהייתי מלך המלח ליד הים, שעמדתי בלי החלטה מול חלוני, שספרתי צעדי מלאכים, שלבי הרים משקלות כאב בתחרויות הנוראות. אני שמשתמש רק בחלק קטן מן המילים במלון. אני, שמוכרח לפתור חידות בעל כורחי, יודע כי אלמלא האל מלא רחמים היו הרחמים בעולם ולא רק בו.