אודות צהלי

מי אנחנו?

צהלי היא המכינה הקדם-צבאית הראשונה לבנות דתיות, והשנה (תשע"ח) נחגוג 12 שנה להקמת המכינה!

באמצעות חיי קבוצה צהלי מצמיחה את החניכות באופן המאפשר להם להתגייס בצורה פרטנית (צהלי בעין צורים) או כחלק  מגרעין (צהלי במשואות יצחק).

הלימודים בצהלי מאפשרים לבנות דתיות לפני גיוסן לצבא לגבש השקפת עולם אמונית-דתית, להתנסות באתגרים קבוצתיים, הדורשים אחריות, עצמאות ומנהיגות, ולהכיר את החברה הישראלית מבפנים, הלימודים מאפשרים לבנות להכיר את עצמן לעומק ומאפשרים בחירת תפקיד מתאים בצבא. כשאנחנו כותבים "לימודים" אנחנו ממש לא מתכוונים למה שהבנות מכירות ממוסדות הלימודים. אצלנו לימוד הוא שיחה. שיחה עם המקורות, שיחה עם המורים, שיחה עם החברות, שיחה עם העולם הפנימי ושיחה עם רבונו של עולם. צוות המכינה מלווה את הבנות לאורך כל הדרך כדי שיוכלו להגיע הכי רחוק שהן יכולות – בצבא ובחיים.

 

המכינה הוקמה בשנת תשס"ז (2006) על ידי 'מרכז יעקב הרצוג' עבור בוגרות אולפנות או בתי ספר דתיים שבחרו לשרת בצה"ל, ומעוניינות להתכונן היטב לקראת השירות הצבאי. צוות המכינה אינו עוסק בשכנוע של בנות דתיות להתגייס לצה"ל, אלא מלווה את מי שבחרה בשירות צבאי ולא בשירות לאומי, בהכנה לקראת שירות משמעותי. אנחנו מאמינים שעצם ההכרח של בוגרת שמינית לבחור את דרכה הוא הזדמנות לנטילת אחריות משמעותית, ומאמינים בבנות ובבחירות שלהן.

 

about_inner_img

חניכות צהלי מגיעות מכל רחבי ישראל, מדן ועד אילת, מהערים, מההתיישבות העובדת ומישובי יש"ע. חלק מהבנות הן בוגרות אולפנות המעודדות לשירות לאומי, אחרות מגיעות ממוסדות חינוך שדווקא מעודדים לשירות צבאי.

מתוך הגיוון הזה נבנית מדי שנה קבוצה איכותית ביותר של בנות רציניות הנחושות להוכיח את רצינותן, הן כחיילות, הן כדתיות. העובדות – שקרוב ל50% מהבוגרות שלנו התנדבו לקצונה וכי אחוזים גבוהים מהן מסיימות כמצטיינות קורסים נחשבים בצה"ל, מראות כי הן אכן מוכיחות את עצמן מדי שנה.

השאירי פרטים ונחזור אלייך בהקדם [contact-form-7 404 "Not Found"]
האם את באמת מוכנה?
לפני צבא? לחצי כאן לשירות משמעותי
אנו מאמינים שעצם ההכרח של בוגרת שמינית לבחור את דרכה הוא הזדמנות לנטילת אחריות משמעותית, ומאמינים בבנות ובבחירות שלהן.
פייסבוק
יוטיוב

צהלולם- שירת המונים לכבוד החיילות הדתיות, 'הדרך שלך'

לרגל 70 שנות עצמאותנו, התכנסנו לשיר יחד לכבודן של החיילות הדתיות להודות להן על הדרך שלהן והעשייה למען מדינת ישראל לברך אותן שיזכו לקדש שם שמים בכל מעשיהן. תודה לעידן עמדי , שנתן לנו באהבה את השיר 'בדרך שלך' תודה ל'אלומה - משרתות באמונה' על השותפות קרדטים ותודות - תופים- מיכל רהט גיטרה - לילי רוזנר קלידים- עדן ליברמן כינור- אריאלה צייטלין באס - הדס פרנקל מנצחות- מוריה מעטוף-שילה, מוריה מוזס הפקה - הדס פרנקל הגברה, תאורה, הקלטה - תמיר קול סאונד- סול סבג מוקסס באולפני גלים - הראל חדד ושרון רייז תודה מיוחדת לסתיו אליאב, ציפי ביבי, קרן גרין. צילום – יואב אליצור, דוד עצמי, יוסף שלסט הפקת ועריכת הקליפ: אליצור הפקות הפקת האירוע ויח"צ: ותקינ'ס בוטיק אחרונות חביבות חניכות וחיילות צהלי לדורותיהן בשבח והודאה לבורא עולם, צהלי, ה' באייר תשע"ח